Jozef Krúpa prehovoril: Čo čaká najbližšie týždne Záhorskú Bystricu?

Jozef Krúpa o plánoch v Záhorskej Bystrici
Foto: www.tvba.sk Google maps, www.facebook.com

Záhorská Bystrica prejde v najbližších týždňoch určitými zmenami. O plánoch hovoril staronový starosta mestskej časti Jozef Krúpa.

V novembrových komunálnych voľbách si obyvatelia Záhorskej Bystrice vybrali za svojho starostu opäť Jozefa Krúpu. Získal viac ako 62 % podporu od voličov. Okrem postu starostu vstúpi Jozef Krúpa i do mestského zastupiteľstva. Pred niekoľkými dňami staronový starosta v rozhovore pre televíziu Metro Dnes prezradil viac o tom, čo čaká mestskú štvrť.

Čo čaká Záhorskú Bystricu?

Jozef Krúpa tvrdí, že ľudia sú u neho na prvom mieste a že vždy sa snaží riešiť ich problémy. „V prvom období sme sa veľmi venovali oprave ciest, chodníkov. Najviac energie sme venovali do rozšírenia tých školských zariadení, či už v otázke predprípravy, to znamená projektových zámerov, dotiahnutí vecí, rekonštrukcie priestorov, vytvárania nových priestorov, či už pre základnú školu. Staviame športovú halu, ktorá nahradila školskú telocvičňu, ktorá bude hotová v priebehu niekoľkých mesiacov,“  priblížil na úvod starosta, na čom sa podieľalo vedenie mestskej časti v minulosti.

V utorok 4. decembra o 13.00 hod. na miestnom zastupiteľstve Záhorskej Bystrice zložia slávnostný sľub novozvolení poslanci i starosta. V rámci stretnutia bude starosta hovoriť aj o tom, čo čaká mestskú štvrť najbližšie týždne. Ozrejmil, že na prelome januára a februára sa bude schvaľovať rozpočet. „Nadstavujeme škôlku o dve triedy a jedáleň, pripravujeme výberové konanie na nadstavenie školy, dokončuje sa multifunkčná športová hala,“  povedal Jozef Krúpa v rozhovore.

Na utorkovom zasadnutí sa bude diskutovať aj o zriadení komisií miestneho zastupiteľstva a určenie náplne ich práce a voľba ich predsedov, o návrhu platu pre starostu či o zvolení zástupcu starostu za mestskú časť.

Celý rozhovor so starostom si môžete pozrieť TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk