Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Otvorenie oddelenia onkológie
Zľava: Minister zdravotníctva Tomáš Drucker, riaditeľ NOÚ Jozef Dolinský a predseda NR SR Andrej Danko počas otvorenia zrekonštruovaného oddelenia klinickej onkológie - paliatívnej medicíny v Národnom onkologickom ústave. Foto: SITA
29. novembra 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Jozef Valocký povedie Národný onkologický ústav, Jozef Dolinský bude zodpovedný za novú nemocnicu

Národný onkologický ústav (NOÚ) v Bratislave bude viesť Jozef Valocký, ktorý doteraz pôsobil ako riaditeľ fakultnej nemocnice v Nitre. Ako informovalo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR, FN Nitra povedie Kamil Koleják.

Doterajší riaditeľ NOU Jozef Dolinský prijal ponuku ministra zdravotníctva Tomáša Druckera a od 1. decembra 2016 bude šéfom tímu zodpovedného za prípravu a realizáciu novej Univerzitnej nemocnice v Bratislave. Túto pozíciu bude zastávať na rezorte zdravotníctva v priamej pôsobnosti ministra. „Ministerstvo zdravotníctva má záujem využiť bohaté manažérske skúsenosti Jozefa Dolinského pri príprave a realizácii novej Univerzitnej nemocnice v Bratislave, kde posilní najužší pracovný tím,“ zhodnotil Drucker.

Jozef Valocký doposiaľ viedol Fakultnú nemocnicu v Nitre, ktorú vyhodnotil inštitút INEKO ako nemocnicu roka 2016. „V Nitre som pôsobil osem rokov a možnosť viesť NOÚ som prijal ako manažérsku výzvu. Mimoriadne mi záleží na tom, aby sa toto zariadenie aj naďalej profilovalo ak pracovisko, kde sa poskytuje špičková zdravotná starostlivosť na tej najvyššej úrovni,“ konštatoval Valocký.

Vedením nemocnice bude poverený doterajší prednosta Neurochirurgickej kliniky FN Nitra Kamil Koleják, ktorý nemocnicu už v minulosti viedol. „Som presvedčený, že tak Jozef Valocký, ako aj Jozef Dolinský a Kamil Koleják sa úspešne zhostia svojich nových pozícií v prospech našich pacientov, ako aj zdravotníckych pracovníkov,“ uzavrel Drucker.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X