Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nabrezie dunaja jandt 2.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: J&T Real Estate
4. augusta 2017 Správy BratislavaVýstavba a developerské projekty BratislavaInfraštruktúra od BratislavaDen.skJ&T Real Estate, © BratislavaDen.sk

J&T predstavila koncept Spojenej Bratislavy, ukázala, ako by mohla vyzerať budúcnosť nábrežia Dunaja

Developer J&T Real Estate predstavil koncept Spojená Bratislava, ktorý vyjadruje jej víziu rozvoja hlavného mesta v nasledujúcich rokoch, pričom vychádza zo schválenej koncepcie rozvoja mesta.

„Sme presvedčení, že aktivizáciou a oživením prepojeného nábrežia na ľavom brehu cez existujúci River Park, Zuckermandel, Staré Mesto a Euroveu, a vytvorením živej nábrežnej zóny v rozvojovom území Nové Lido, sa centrum mesta môže postupne ‚preliať‘ cez zónu Pribinova na pravý breh Dunaja a pritiahnuť tak doteraz izolovanú Petržalku bližšie k mestu,“ vysvetľuje podstatu Spojenej Bratislavy Peter Korbačka z J&T Real Estate. „Atraktívne nábrežie spojí Bratislavu nielen fyzicky, ale postupne aj v mysliach ľudí, pričom zmení Bratislavu na skutočné mesto na Dunaji,“ dodáva.

Realizácia pripravovaných projektov J&T Real Estate

Spoločnosť chce rozšírením polyfunkčného komplexu Eurovea a vybudovaním novej štvrte v rozvojovej zóne Nové Lido vytvoriť nové moderné centrum mesta na oboch stranách Dunaja. Vzniknúť by tak mala ekonomicky prosperujúca a turisticky atraktívna zóna s vysokou diverzitou funkcií a prínosmi v ekonomickej aj sociálnej oblasti.

Nabrezie dunaja jandt 1.jpg
J&T Real Estate

Električka aj nový peší most

Spojená Bratislava znamená aj kvalitná dopravná obslužnosť a bezproblémový a plynulý pohyb – teda možnosť zvoliť si kombináciu viacerých spôsobov presunu v meste.

Hlavným urbanistickým motívom rozvoja nábreží na oboch stranách Dunaja je centrálna os, ktorá prepája protiľahlé hlavné námestia pri Eurovei v existujúcej zóne Pribinova a v zóne budúceho Nového Lida. Zhmotnením tejto osi by mal byť nový peší most, ktorý by sa zároveň stal symbolom prepojenia jadra nového centra mesta. Námestia, v budúcnosti prepojené peším mostom, vytvoria jeden kontinuálny verejný priestor, ktorý bude ťažiskom nového vzťahu Bratislavy k rieke.

Pb4 ii kongres jandt.jpg
J&T Real Estate

Dôležitou súčasťou zámerov na oboch stranách Dunaja je z pohľadu J&T rozvoj verejnej dopravy. V návrhu sa uvádza 4,2 kilometra nových električkových trás a osem zastávok. Spoločnosť ich chce postaviť do roku 2022.

Tento termín by mohol byť naplnený, ak J&T dostane štatút významnej investície. Ak nie, výstavba by mohla trvať dlhšie.

Nove lido j and t.jpg
J&T Real Estate

Električka by mala v budúcnosti prechádzať jadrom ľavobrežného centra mesta medzi Eurovea a SND, ako aj cez pravobrežné centrum na Novom Lide, a navzájom ich prepájať. Dobudovaním okružného systému električiek cez Pribinovu a Košickú ulicu smerom na radiálu centrum – Ružinov môže byť raz Nové Lido ako aj samotná Petržalka pohodlne prepojená nielen s centrom mesta, Dúbravkou, Račou, Ružinovom a Zlatými pieskami, ale v budúcnosti aj s areálom Slovnaftu a Vrakuňou.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X