Jubilanti Rače pozor: Na Slávnostné stretnutie jubilantov je potrebné sa prihlásiť

Raca jubilanti zmena slavnost.jpg
Zdroj: www.raca.sk

Rača už niekoľko rokov organizuje obľúbené podujatie Slávnostné stretnutie jubilantov pri príležitosti životného jubilea alebo výročia sobáša občanov mestskej časti.

Jubilanti na tomto podujatí dostávajú od Rače finančný dar, kvet a malé občerstvenie. Tento rok dochádza k zmene, na ktorú chce mestská časť upozorniť. Na základe nového zákona o ochrane osobných údajov nie je mestská časť oprávnená zverejňovať menný zoznam jubilantov s uvedením veku. Rovnako nesmie používať databázy na zisťovanie súkromných údajov a pozývať občanov na základe veku na spoločenské podujatia bez ich predchádzajúceho súhlasu. Mestská časť preto, vzhľadom na uvedený zákon, zmenila organizáciu Stretnutia jubilantov.

Rača upozorňuje obyvateľov na nové podmienky, ktorými sú:

  1. obyvatelia majú trvalý pobyt v mestskej časti Rača;
  2. v príslušnom kalendárnom roku vek 80, 85, 90, 95 a viac rokov alebo oslavujú 50., 55., 60. výročie sobáša;
  3. na podujatie sa musia prihlásiť.

Prihlasovať sa môžu jubilanti prostredníctvom vyplnenia prihlášky zverejnenej na tomto webe pod záložkou Tlačivá na stiahnutie. Prípadne si prihlášky môžu vyzdvihnúť v podateľni miestneho úradu a taktiež na oddelení pre sociálne veci. K dispozícii sú dva typy tlačív, jedno bude slúžiť pre manželov, ktorí oslavujú v príslušnom kalendárnom roku výročie sobáša a druhé pre jubilanta, ktorý dovŕši v príslušnom roku uvedený vek. Ak v príslušnom roku oslavuje jubilant okrúhle narodeniny a zároveň výročie sobáša, musí podať obidve prihlášky. K prihláške na slávnosť výročia sobáša je potrebné doložiť aj kópiu sobášneho listu a k prihláške na slávnosť stretnutia jubilantov rodný list.

Vyplnenú prihlášku môžu záujemcovia zaslať e-mailom na adresu: martina.fratricova@raca.sk alebo priniesť osobne do podateľne miestneho úradu, či na oddelenie pre sociálne veci. Prihlášku môže za oslávenca podať aj rodinný príslušník. Akceptované budú prihlášky doručené najneskôr do 31. augusta. v kalendárnom roku, v ktorom jubilant dosiahne vek alebo manželia oslávia výročie sobáša. Stretnutie jubilantov sa bude konať jedenkrát ročne v mesiaci november, kde bude pozvaný každý, kto si podal prihlášku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk