Jubilejné Bienále ilustrácií Bratislava avizuje prvá výstava

BIB, ilustrácie
SITA

Slovensko bude na medzinárodnej prehliadke ilustrátorskej tvorby pre deti – Bienále ilustrácií Bratislava zastupovať 15 autorov, ich diela sa oddnes do polovice júla dajú vidieť v Bibiane.

Jubilejné 25. Bienále ilustrácii Bratislava (BIB) sa v hlavnom meste uskutoční až na jeseň, v septembri a októbri. Už dnes je však známe, kto bude na prestížnej medzinárodnej prehliadke ilustrátorskej tvorby pre deti zastupovať Slovensko.

Výkonný výbor BIB v utorok 2. júna vybral do slovenskej kolekcie ilustrátorov 15 tvorcov. Výstavu ich prác a aj diel od ďalších prihlásených autorov slávnostne otvoria dnes o 16. hodine v Bibiane – medzinárodnom dome umenia pre deti. Výstava Súčasná slovenská ilustrácia detskej knihy bude otvorená do 16. júla.

Na nominačnej výstave na BIB sa predstavia: Zuzana Bočkayová-Bruncková, Marek Cina, Veronika Klímová, Jana Kiselová-Siteková, Vladimír Král, Katarína Macurová, Juraj Martiška, Martina Matlovičová, Daniela Olejníková, Ľubo Paľo, Peter Pollág, Miroslav Regitko, Katarína Slaninková, Peter Uchnár a Katarína Vavrová. Spolu sa na nominačnú výstavu prihlásilo rekordných 33 ilustrátorov s vyše 300 dielami.

Tentoraz je na výstave s zastúpená hlavne najmladšia generácia ilustrátorov, niektorí z nich dokonca ešte neskončili školu, ako napríklad Marek Cina a Veronika Klímová. Návštevníci Bibiany spoznajú rukopis všetkých 33 prihlásených tvorcov. Na jesenný 25. BIB sa však dostane a slovenskú výtvarnú knižnú tvorbu bude reprezentovať iba spomínaný výber 15-tich umelcov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk