K dušičkám sa uskutočnia tri koncerty v troch mestách. Vystúpia Šelc a Vrábel

Jezuitský kostol, Skalica
SITA

Na troch koncertoch v kostoloch v Skalici, Stupave a Senci zaznie od piatka do nedele výber z chrámových diel slovenských a zahraničných skladateľov.

Na sériu koncertov tematicky ladených k Sviatku všetkých svätých a Pamiatke zosnulých pozývajú basbarytonista Tomáš Šelc a organista Marek Vrábel. Koncerty s duchovným programom Ave Maria sa uskutočnia v piatok 30. októbra o 17. hodine v Jezuitskom kostole v Skalici, v sobotu o 18.30 hod. v Kostole sv. Štefana v Stupave a v nedeľu 1. novembra o 19.30 hod. vo Farskom kostole sv. Mikuláša v Senci.

Ako informovali organizátori koncertov z občianskeho združenia ORGANYzácia, koncerty s názvom Ave Maria vychádzajú z nahrávky oboch umelcov so slovenskou chrámovou hudbou Ave Maria et alia opera musica sacra vydanej v roku 2013. Album priniesol množstvo doteraz neuvádzaných chrámových diel slovenských autorov, ktoré vznikli v rokoch 1873 až 1950 a bol nominovaný na cenu Radio_Head Awards 2013 v kategórii Klasická hudba.

Na troch koncertoch v kostoloch v Skalici, Senci a Stupave zaznie výber z chrámových diel Jána Levoslava Bellu, Štefana Németha-Šamorínskeho, Ladislava Stančeka a Mikuláša Schneidera-Trnavského, doplnený o duchovnú hudbu zahraničných autorov. Vstup na koncerty je voľný, s výnimkou Senca, kde sa platí dobrovoľné vstupné. Koncerty podporilo Ministerstvo kultúry SR a Hudobný fond.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk