K efektívnejšej samospráve pomôže transparentnosť

TK záväzné stanoviská.jpg
bratislava.sk

Hlavné mesto umožní žiadateľom, ktorí podali žiadosť o vydanie záväzného stanoviska k investičnej činnosti alebo investičnému zámeru sledovať online stav podania prostredníctvom aplikácie dostupnej na webovej stránke hlavného mesta.

Znie to možno zložito, ale podstata je tá, že tento transparentný nástroj prispeje k jednoduchosti a zároveň k väčšej efektivite pre ľudí. Počas môjho mandátu dbáme nato, aby sme rozvíjali otvorenosť a transparentnosť úradu. Dôkazom toho je aj nová aplikácia na sledovanie vybavenia žiadosti o vydanie záväzných stanovísk hlavným mestom, ktorú aktuálne spúšťame pre občanov. Spustenie aplikácie súvisí s rozvojom elektronizácie na úrade , ktorou sa snažíme uľahčiť spôsob, akým sa občan dostane k informáciám. Sledovanie stavu vybavenia žiadosti prostredníctvom aplikácie predstavuje pohodlnejší spôsob oproti osobnému alebo telefonickému kontaktu a budem veľmi rád, keď ju občania budú využívať čo najčastejšie,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Aplikácia je určená všetkým novým žiadateľom o vydanie záväzného stanoviska. Nevyhnutné je v žiadosti uviesť svoju emailovú adresu a žiadateľ, fyzická osoba musí k žiadosti pripojiť súhlas so spracúvaním osobných údajov. Prístupové heslá budú žiadateľovi zaslané na emailovú adresu uvedenú v žiadosti, ktoré použije na prihlásenie sa do aplikácie, ktorá je dostupná na webovej stránke hlavného mesta https://www.bratislava.sk/sk/podania.

Po prihlásení vidí žiadateľ informácie o svojej žiadosti, históriu spracovania žiadosti vrátane organizačnej jednotky úradu, ktorá aktuálne spracováva jeho žiadosť. Pre žiadateľov je pripravený manuál, ktorý im uľahčí proces prihlásenia sa a urýchli identifikáciu uvedených informácií v aplikácii. Manuál obsahuje vysvetlivky k použitým skratkám tak, aby sa žiadateľ mohol bez kontaktovania úradu v nich v rýchlosti zorientovať.

Okrem uvedenej aplikácie je pre žiadateľov dostupná podstránka na webovej stránke mesta pre pochopenie celého procesu vydávania záväzných stanovísk hlavným mestom na ktorej občania nájdu vizualizovaný procesný postup vydávania záväzných stanovísk, nevyhnutné náležitosti podanej žiadosti ako aj odpovede na často kladené otázky. Podstránka je dostupná na adrese: https://bratislava.sk/sk/usmernovanie-investicnej-cinnosti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk