K súťaži Vráťme knihy do škôl prišlo 22-tisíc príspevkov

BRATISLAVA: Nová knižnica na ZŠ DudováKnihy v pobočke miestnej knižnice v budove základnej školy Dudová, ktorú slávnostne otvoril starosta MČ Bratislava - Petržalka Vladimír Bajan. Bratislava, 2. september 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
ilustračné: SITA

Takmer 22-tisíc príspevkov, z toho 9 074 kresieb prišlo do uzávierky súťaže Vráťme knihy do škôl, čiže osemkrát viac ako v minulom roku.

Podľa Beňadikovej príspevky prišli zo 738 škôl, základných, stredných aj materských. Študenti z Bratislavského kraja poslali 3 310 príspevkov. Z celého Slovenska sa však do štvrtého ročníka súťaže Vráťme knihy do škôl svojím textovým príspevkom zapojilo 6 347 žiakov zo 481 škôl.

Novinkou štvrtého ročníka súťaže bolo, že okrem stredoškolákov sa do nej mohli zapojiť aj žiaci základných a materských škôl. Škôlkari posielali kresby z príbehu, ktorý im prečítali vychovávateľky. Rovnakú možnosť mali aj žiaci prvého stupňa základných škôl. Po tretíkrát na slávnostnom vyhlásení výsledkov, ktoré sa uskutoční budúci týždeň v utorok, udelia aj cenu Knižný anjel, na ktorú študenti navrhovali knihovníkov či učiteľov slovenského jazyka, ktorí podporujú záujem o čítanie. Nominovaných Knižných anjelov je 2 868.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk