K tomu, ako bude vyzerať centrálna petržalská zóna, sa môžete vyjadriť aj vy

električková trať, Petržalka

Ak sa chcete k veci vyjadriť, mali by ste sledovať webstránku hlavného mesta. Onedlho totiž mesto sprístupní dotazník, cez ktorý bude od obyvateľov zisťovať očakávania ľudí od centrálnej petržalskej zóny. Informoval o tom portál teraz.sk.

Dotazník súvisí s projektom predĺženej električkovej trate, ktorý chce mesto spojiť s vytvorením nového urbanistického konceptu – centrálnej zóny, ktorou bude električka prechádzať. Obyvatelia sa môžu vyjadriť k tomu, čo im v priestore chýba.

Dotazník by malo mesto sprístupniť na svojej stránke v najbližších dňoch. V dotazníku sa však bude pýtať napríklad aj na to, či chcú, aby Petržalka poskytovala miesto na bývanie a relax, alebo chcú miesto krátkych vzdialeností – všetko od bývania cez práce po úrady by bolo na jednom mieste.

Do ankety sa môže zapojiť každý a určiť, aby mala Petržalka svoje centrum, ktoré by bolo otvorené pre ľudí vo všetkých smeroch. Výsledky budú následne zahrnuté do urbanistickej štúdie a plánovaného riešenia centrálnej rozvojovej osi mestskej časti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk