Kalamita v Bratislave: Dopravu komplikuje husté sneženie, nepremávajú niektoré linky MHD

sneženie v bratislave kalamita ilustračná foto gettyimages
Ilustračná foto: gettyimages

V teréne sú štyri mechanizmy, ktoré by mali zabezpečiť plynulosť premávky. Pre husté sneženie však meškajú linky MHD od 10 do približne 20 minút.

Aktuálnu situáciu na cestách v Bratislavskom kraji komplikuje husté sneženie sprevádzané vetrom, ktoré spôsobujú zafúkavanie ciest. Podľa informácii, ktoré poskytla hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman, správca komunikácií Regionálne cesty Bratislava, zabezpečujúci zimnú údržbu ciest ll. a lll. triedy v bratislavskom regióne, nasadil do terénu štyri mechanizmy.

Cesty v kraji sú upravované podľa potreby, v závislosti na počasí. V rámci dôležitosti sú prioritne udržiavané hlavné ťahy, cesty, využívané autobusovou dopravou, horské úseky a úseky s nebezpečenstvom tvorenia závejov, snehových jazykov a námrazy,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

Aktuálne informácie týkajúce sa situácie na cestách sa ľudia dozvedia na centrálnom dispečingu Bratislava, ako aj na ostatných troch dispečerských strediskách Malacky +421 911 255736, Senec +421 911 255742 a Pezinok +421 917 922645, kde môžu zároveň nahlásiť aj postrehy z ciest.

Meškanie liniek mestskej hromadnej dopravy

Pre sneženie v hlavnom meste nepremávajú viaceré linky. Ako informuje Dopravný podnik Bratislava (DPB) na svojej oficiálnej internetovej stránke, prerušili najmä prevádzku liniek v bratislavskom Lamači, a to číslo 20, 23, 26, 36 a 123 na Agátovej a linky číslo 23, 30, 63 a 123 na Podháji.

Podľa DPB nepremáva tiež linka číslo 33 na Dlhých dieloch ani linka číslo 64 a 207 v smere od Lovinského k hradu a do centra mesta.

Meškanie liniek Mestskej hromadnej dopravy je od 10 do približne 20 minút. Ako ďalej informovala hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová, dispečing DPB vyhlásil celomestský zásah na čistenie obratísk, tratí, vozovní a zastávok MHD, ktoré má v správe.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk