Kalinovská knižnica ostáva v Pistoriho paláci, rozhodli poslanci

Ukončenie obnovy Pisztoryho paláca
ilustračné: SITA

Knižnica z pozostalosti manželov Kalinových ostáva aj naďalej v Pistoriho paláci. Rozhodli o tom v pondelok 7. augusta na mimoriadnom zasadnutí poslanci miestneho zastupiteľstva Bratislava – Staré Mesto.

Zmení sa len miestnosť, v ktorej bude sídliť. „Chcem poďakovať občianskemu združeniu Projekt Fórum za ústretovosť pri rokovaní,“ povedal po hlasovaní starosta Starého Mesta Radoslav Števčík. „Napriek mediálnym vášňam sa nám všetkým podarilo ostať vo vecnej rovine, o čo nám od začiatku išlo,“ dodal.

Na mimoriadnom zasadnutí museli poslanci situáciu riešiť, keďže združeniu končila nájomná zmluva a na riadnom zasadnutí v júni chýbali na predĺženie nájmu dva poslanecké hlasy. „Vzniklo viacero nedorozumení a interpretačných posunov, že chceme knižnicu z paláca vysťahovať,“ vysvetľuje starosta Radoslav Števčík. „Od samého začiatku nám išlo o to, aby knižnica v paláci ostala, ale vzhľadom na prevádzkové potreby Pistoriho paláca, ako kultúrneho zariadenia Starého Mesta, bolo nevyhnutné jej presťahovanie z pravého do ľavého krídla paláca,“ upresňuje starosta.

Pistoriho palác je tvorený dvomi krídlami, ktoré majú samostatné vchody. V ľavom krídle sídlia viaceré občianske združenia a divadlá. Po presťahovaní knižnice bude môcť ľavé krídlo celé fungovať autonómne. V pravom krídle postupne začne mestská časť s organizovaním kultúrnych podujatí. Už v septembri sa návštevníci môžu tešiť na Cestovateľské kino, diskusný Večer Michala Vašečku, či koncert Stano Palúch kvartet. V druhej polovici septembra by sa mali rozbehnúť aj výchovné koncerty pre mládež.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk