Kam cez týždeň: Československý zázrak v Starej Tržnici, Halloweensky pojazd nočnou Bratislavou a veľa ďalšieho

Program na týždeň

Posledný pracovný októbrový týždeň prináša veľmi zaujímavé akcie a podujatia v rámci Bratislavy. Poďte sa s nami pozrieť na program na tento týždeň.

Sochárska výstava ČSR 100

  1. október (pondelok)

Pri príležitosti výročia 100 rokov od vzniku Československa sa bude konať v Novej Cvernovke tematická sochárska výstava. Vernisáž sa bude konať 29. októbra v Galérii Zborovňa, avšak výstavu môžete navštíviť od 31. októbra do 29. novembra vo vybraných dňoch. Vstup je zdarma.

Československý zázrak

  1. október (utorok)

Príďte osláviť 100 spoločných rokov do Starej tržnice S JIŘINOU ŠIKLOVOU, MILANOM LASICOM, ZUZANOU KRONEROVOU, ale aj s historikom ADAMOM HUDEKOM, spisovateľom MICHALOM HVORECKÝM, spisovateľom a moderátorom MICHALOM HAVRANOM, spisovateľom a rabínom KAROLOM SIDONOM, s ADAMOM STERLINGOM, veľvyslancom Spojených štátov na Slovensku a s novinárom ERIKOM TABERYM. Plus s MUCHOVÝM QUARTETOM a hudbou Leoša Janáčka a fotografiami Petra Župníka.

Sprievod všetkých svätých mestom

  1. október (streda)

Spoločenstvo Ladislava Hanusa (SLH) pozýva deti a rodiny na prvý ročník Sprievodu všetkých svätých mestom. Sprievod sa uskutoční v stredu 31. októbra v predvečer Sviatku všetkých svätých. Pôjde o radostný sprievod detí (a ich rodičov) preoblečených za svätých so sviečkami a lampášmi ulicami mesta. Sprievod sa začne na Hlavnom námestí a bude pokračovať cez Michalskú bránu a Obchodnú ulicu až po Ondrejský cintorín, kde sa zapália sviečky pri hlavnom kríži.

Halloweensky pojazd nočnou Bratislavou

  1. október (streda)

V stredu sa bude konať longboardový pojazd nočnou Bratislavou v maskách, ktorý začne na Kollárovom námestí. Vítaný je úplne každý (aj na bicykloch, korčuliach a podobne).

Sakrálny koncert vo Vrakuni

  1. november (piatok)

Starosta Martin Kuruc a poslanci mestskej časti Vrakuňa v spolupráci s Rímskokatolíckou farnosťou Vrakuňa pozývajú na Sakrálny koncert s hosťujúcim sólistom SND Romanom Krškom, členmi operného zboru SND a hostí v Kostole Mena Panny Márie. Vstup je voľný.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk