Kam cez víkend v Bratislave zadarmo: Pozrite sa, na aké podujatia môžete ísť 15. a 16. decembra

Kam cez víkend v Bratislave

Opäť premýšľate, kam cez tento víkend tak, aby ste neminuli veľa peňazí? Bratislava si pre svojich obyvateľov nachystala program aj tretí decembrový víkend. Vybrali sme pre vás 3 akcie, ktoré sa konajú v hlavnom meste a vstup je bezplatný.

Na Dobrý trh na Námestie SNP

V srdci Starého Mesta sa bude v nedeľu 16. decembra konať podujatie s názvom Dobrý trh. Stánky nebudú iba v Starej tržnici, ale i na Námestí SNP. Nájdete tu viac ako 150 stánkov s kvalitnými potravinami, oblečením, doplnkami či knihami. Súčasťou programu budú workshopy, hudobné vystúpenia a prednášky. Nemal by chýbať ani živý Betlehem. Program začína o 10. hodine a potrvá do 20. hodiny.

Najväčší piknik v Bratislave

Alebo Vianočný Street Food v Bratislave. Gastronomická akcia je na Tyršovom nábreží už stálicou. Podujatie potrvá celý víkend, oba dni sa stánky otvárajú od 10. hodiny a zatvárajú o 22. hodine. Súčasťou podujatia je i Vianočná burza, ktorá je otvorená od 10. hodiny do 15. hodiny. Víkendový Street Food bude nabitý vianočnou atmosférou, okrem Vianočnej burzy si budete môcť pochutnať na vianočnom punči, vypočuť si koledy či obdivovať vianočné dekorácie. Na podujatí sú vítaní i vegetariáni a ľudia, ktorí nemôžu konzumovať lepok.

Vianočné trhy v Petržalke a Dúbravke

Okrem vianočných trhov na Hlavnom a Hviezdoslavovom námestí v Starom Meste si budú môcť Bratislavčania užiť aj vianočné trhy v iných mestských častiach. Tento víkend dorazia Vianoce aj na Námestie republiky do Petržalky a budú i pred Domom kultúry Dúbravka v Dúbravke. Hoci trhy nie sú také veľké, ako v cente mesta, i tu si budete môcť zakúpiť niečo chutné pod zub. Nájdete tu i stánky s tradičnými remeselnými výrobkami, ozdobami, doplnkami. Na dúbravských trhoch vystúpia aj exkluzívni hostia, zaspieva Richard Müller a semifinalista Superstar Matej Bartko.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk