Kam sa ísť kúpať v Bratislave a okolí? Pozrite si tipy na obľúbené aj menej známe jazerá a vodné plochy

Jazerá na kúpanie Bratislava a okolie
Foto: Google maps, vypadni.sk - koláž Bratislavadeň

Na niektoré jazerá a vodné plochy je vstup zdarma. Pri kúpaní sa nemusíte obávať kvality vody, pretože všetky testovali hygienici.

Horúčavy bičujú Slovensko a mnoho ľudí vyhľadáva schladenie pri vode. Ak si chcete vybrať na kúpanie radšej jazero či vodnú plochu ako termálne kúpalisko, určite si prečítajte dnešný článok.

Zo všetkých spomínaných miest odobrali hygienici vzorky a po otestovaní označili v nich vodu ako vhodnú na kúpanie. V zozname nájdete tipy na kúpanie, ktoré sú priamo v Bratislave, ale aj mimo mesta.

Jazerá a vodné plochy v Bratislave

Mimoriadne obľúbené je počas celého roka jazero Veľký Draždiak v Petržalke. Príjemnú atmosféru jazera dotvára hudba. V areáli sa nachádzajú bufety, volejbalové ihrisko, detské ihrisko, sociálne zariadenia či požičovňa vodných bicyklov.

Veľký Draždiak kúpacia sezóna
Na Veľkom Draždiaku odštartovala kúpacia sezóna. Foto: Bratislavadeň

Ďalším známym miestom nakúpanie je prírodné kúpalisko Kuchajda. Počas leta sa v areáli jazera organizuje dokonca letné kino. Návštevníci si môžu okrem kúpania zahrať basketbal, plážový volejbal či tenis. Deti ocenia detské ihrisko. Súčasťou areálu sú bufety, sprchy i sociálne zariadenia.

Jazero na Kuchajde
Ľudia sa kúpu na Kuchajde. Foto: kamnavylet.sk, Peter Bajza

Poznáte Vajnorské jazerá, ktoré prezývajú domáci obyvatelia Bager? Nachádzajú sa neďaleko Zlatých Pieskov a tvoria ho dve jazerá prepojené kanálom. K dispozícii je možnosť zapožičania vodných bicyklov a zakúpiť si môžete aj niečo pod zub v stánkoch.

Vajnorské jazerá
Vajnorské jazerá sú pri Zlatých Pieskoch. Foto: kamnavylet.sk

Okúpať sa môžete aj na jazere Candell v Rusovciach. Na miesto je príjemný výlet bicyklom z Petržalky. Pri jazere nie sú sociálne zariadenia, ihriská ani stánky s občerstvením. Zeleň poskytuje dostatok súkromia, čo využívajú taktiež nudisti.

Rusovské jazero
Rusovské jazero vyhľadávajú aj nudisti. Foto: Google maps

Čunovské jazerá sú ďalším tipom, kam vyraziť počas horúčav. Tieto jazerá sú považované za najkrajšie spomedzi ostatných v Bratislave a okolí, nájdete ich v tichom a peknom prírodnom prostredí. Rozložiť sa môžete s dekou na dvoch väčších pieskových plážach, no bufety či sociálne zariadenia tam nečakajte.

Čunovské jazerá
Čunovské jazerá mnohí označujú za najkrajšie bratislavské jazerá. Foto: kamnavylet.sk

Jazerá a vodné plochy v okolí Bratislavy

Senec ponúka okrem aquaparku aj kúpanie na Slnečných jazerách. Vznikli v roku 1845, kedy sa bagroval štrk na výstavbu železnice. Počas leta sú jedným z najnavštevovanejších rekreačných stredísk na Slovensku. Na rozdiel od predošlých jazier musíte zaplatiť vstupné. V areáli nájdete kabínky na prezliekanie, sociálne zariadenia, bufety, športové ihriská či detské ihriská.

Slnečné jazerá v Senci
Slnečné jazerá v Senci. Foto: Google maps

Keď budete pri Senci, môžete navštíviť taktiež Hlboké jazero, ktoré sa kedysi nazývalo Guláška. Počas roka ide o obľúbené miesto rybárov a v lete si tu rozkladajú deky a kúpu sa návštevníci. Na brehu sa nachádza nudistická pláž. K dispozícii nie sú taktiež bufety ani sociálne zariadenia.

Hlboké jazero
Hlboké jazero nájdete v Senci. Foto: Google maps

Hovorí vám niečo Štrkovka alebo Šutrovka? Ide o pomenovanie pre štrkovisko v Ivanke pri Dunaji. Detskí návštevníci sa môžu zabaviť na detskom ihrisku a počas letnej sezóny funguje taktiež bufet. Na brehoch nájdete štrkovú pláž.

Štrkovisko Ivanka pri Dunaji
Štrkovisko Ivanka pri Dunaji. Foto: Google maps

Bývate v obci Rovinka alebo Dunajská Lužná? Počas vysokých teplôt si môžete odskočiť na kúpanie na jazerá Nové Košariská. Jazerá vznikli počas ťažby štrku. Obľubujú ich potápači, pretože v niektorých miestach môžu byť hlboké aj viac ako 40 metrov. Pláž je štrkovo-piesková. Návštevníci sa môžu najesť v bufetoch či si zapožičať vodné bicykle.

Jazerá Nové Košariská
Jazerá Nové Košariská. Foto: kamnavylet.sk, Ján Hliva

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk