Kampaň Do práce na bicykli pre tento rok skončila. Poznáme jej bratislavských víťazov

bicykel
ilustračné: pixabay.com

Víťazom sa stal v podstate každý, kto sa do kampane zapojil. Ak sa to ale ráta na kilometre, najviac ich najazdil tím Alcasys.

Primátor Ivo Nesrovnal včera oceňoval bratislavských víťazov kampane Do práce na bicykli 2015. Keďže je sám aktívny cyklista, ocenil chuť účastníkov kampane používať bicykel ako dopravný prostriedok.

„Mesto podporuje a bude podporovať cyklistov a budovať nové cyklotrasy. Chceme zlepšovať podmienky občanov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a motivovať ich k zvýšeniu záujmu o tento druh dopravy pri každodennom cestovaní do práce,“ konštatoval primátor.

Najviac kilometrov, až 3 847,52 km, z práce a do práce najazdil tím Alcasys s lídrom Michalom Buzášim – 1 676,04 kilometra. Najvyšší počet jázd do práce a z práce absolvoval tím Rail stars v počte 129 jázd. Najlepším jednotlivcom v tejto kategórii sa stala Petra Palevičová z tímu Bratislava INAK s najazdenými 356 kilometrami a 56 jazdami.

V bonusovej kategórii, v nej bol vyžrebovaný jeden súťažiaci, ktorý mal za sebou dve tretiny ciest do práce a z práce na bicykli, sa umiestnil Miroslav Trnka z tímu GAM-áci so 182,95 odjazdenými kilometrami a 18 jazdami.

Podľa národného cyklokoodinátora Petra Kľučku z Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR najazdili Bratislavčania viac ako 84 mil. kilometrov čím zamedzili vzniku takmer 22 mil. kg oxidu uhličitého. Tiež povedal, že kampaň splnila svoj účel, pretože mnoho ľudí aktívne využíva bicyklovú dopravu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk