Kancelária prezidentky hľadá do svojho tímu nových členov, ide o stáž pre mladých ľudí

Prezidentský palác

Záujemcovia sa môžu hlásiť na stáže v štyroch odboroch a to na odbor komunikácie, odbor protokolu, odbor vnútornej politiky a odbor zahraničnej politiky.

Pre vysokoškolákov a absolventov škôl je tu zaujímavá príležitosť, ktorá bude vyzerať dobre v životopise. Kancelária prezidentky prijíma na akademický rok 2021/2022 nové posily do 4 odborov stáží.

Náplň práce

Prvá stáž na odbore komunikácie zabezpečuje okrem mediálnych výstupov aj styk s verejnosťou. Úspešní uchádzači by spravovali sociálne siete prezidentky a pridávali na ne obsah (foto, video z podujatí) a odpovedali na podnety verejnosti. Nechýbala by komunikácia s médiami. Stáž sa skladá z produkcie (kamera, fotenie a grafika) a PR (web, sociálne siete, média, podnety verejnosti).

Odbor protokolu zahŕňa zabezpečenie programu prezidentky, ako napríklad ústavné akty, prijatia, regionálne a zahraničné cesty či oficiálne návštevy hláv štátov v SR.

Na odbore vnútornej politiky by noví členovia tímu poskytovali prezidentke podporu formou prípravy podkladov a rôznych analýz. Boli by prítomní pri prijatiach v Grassalkovičovom paláci a vnútroštátnych výjazdoch.

V rámci odboru zahraničnej politiky by noví členovia pripravovali podklady, analýzy, prejavy a prezidentskú korešpondenciu. Zažili by na vlastnej koži zahraničné návštevy a všetko, čo súvisí s ich prípravou.

Podmienky na kandidátov

Stáže sú určené pre študentov akéhokoľvek ročníka vysokej školy. Šancu majú aj absolventi, ktorí skončili strednú alebo vysokú školu v roku 2021.

Vybraní kandidáti by mali byť plne zaočkovaní. Taktiež by mali byť schopní odpracovať v prezidentkinej kancelárii každý pracovný deň aspoň jeden mesiac.

Stáže sú určené iba pre študentov a absolventov Slovenskej republiky. Na stážach nie je možný home office.

Ďalšie informácie

Prihlášky sa uzatvárajú 12. septembra. Ak vás ponuka zaujala, je potrebné poslať na email informacie@prezident.gov.sk životopis, motivačný list a súbor s osobnými údajmi.

V prípade záujmu o odbor komunikácie, vnútornej politiky a zahraničnej politiky je potrebné zaslať akúkoľvek vlastnú prácu, ktorou sa chce kandidát prezentovať. Pre odbor protokolu to neplatí.

Vybraní kandidáti budú pozvaní na pohovor do konca októbra. Viac informácií nájdete tu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk