Kandidáti na primátora rozbiehajú volebnú kampaň, Nesrovnal sa k tomu vyjadril

Ivo Nesrovnal, primátor
ilustračné: SITA

Kandidatúru na primátora Bratislavy už ohlásili viacerí záujemcovia. Terajší primátor Ivo Nesrovnal zareagoval na sociálnej sieti na jeho spájanie so stranou Smer.

„Niektorí kandidáti už rozbiehajú volebnú kampaň – a začína sa nálepkovaním. V posledných dňoch sa objavujú špekulácie aj o tom, či som, alebo budem kandidátom Smeru. Pravda je jednoduchá: na primátora som kandidoval ako nezávislý a ak budem kandidovať znovu, budem kandidovať opäť ako nezávislý, pretože takáto kandidatúra a takýto mandát mi dáva najväčšiu slobodu pracovať pre Bratislavu,“ vyjadril sa k svojmu zaradeniu a prípadnej opätovnej kandidatúre.

„Vysvetlím: ako primátor hlavného mesta mám povinnosť vychádzať s vládou, bez ohľadu na stranícke tričká. Keď riešim obmedzenie výrubov lesov v okolí Bratislavy, rokujem s ministerkou Matečnou (SNS), keď riešim nové vlaky a výstavbu obchvatu, rokujem s ministrom Érsekom (Most-Híd), keď riešim spravodlivejšie financovanie Bratislavy, lepší zákon o Bratislave či vzťah vlády k hlavnému mestu, tak rokujem s premiérom Pellegrinim (Smer), a keď riešim napríklad integrovanú dopravu, riešim to so županom Ďurom Drobom (SaS). To je celé. Môže sa hocikto tváriť hocijako, v predvolebnom boji zvlášť, ale ja považujem za normálne, že primátor mesta sa v prvom rade stará o to, aby v spolupráci s vládou toho vybavil čo najviac pre Bratislavčanov,“ pokračoval.

Vyjadril sa aj k jeho spájaniu so Smerom a poukázal na to, že zlodej kričí chyťte zlodeja.

„A perlička na záver: najviac o mojom spojení so Smerom kričí poslanec Budaj, ktorý ako prvý s jednofarebnou vládou Smeru vybavil veľkú zmenu zákona o Bratislave. Lenže tá zmena sa netýkala ani lepšieho financovania, ani kompetencií – skrátka ničoho, čo by akokoľvek pomohlo Bratislave a Bratislavčanom. Poslanec Budaj si s vládou Smeru vybavil zákon, aby sa mohol stať viceprimátorom primátora Ftáčnika, kandidáta s podporou Smeru,“ ukončil.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk