Kandidátka na starostku Starého Mesta Dana Kleinert poslala otvorený list svojej protikandidátke Zuzane Aufrichtovej

Dana Kleinert
SITA

Voľby boli pred pár týždňami oficiálne spustené a boj o dôležité kreslá sa začal. Starostom niektorej z bratislavských mestský častí či dokonca samotným primátorom hlavného mesta sa chce stať množstvo kandidátov. Jedna z dvoch kandidátok na starostku Starého Mesta Dana Kleinert napísala svojej protikandidátke Zuzane Aufrichtovej otvorený list ohľadom čestného súboja o najvyšší post v Starom Meste.

Tu je v plnom znení:

Milá Zuzana,

v prvom rade by som Vám chcela napísať, že si Vás vážim ako človeka a profesionálku, ktorej práca prispela ku kultivácii prostredia v štátnej správe. Som presvedčená (aj na základe spoločných rozhovorov) o tom, že na mnohé veci máme podobné názory a zdieľame podobné postoje.

Vnímam však nálady a reakcie našich potenciálnych voličov, ktorých spájajú podobné hodnoty a túžba mať lepšie Staré Mesto. Aj ja to tak chcem. Rozumiem obavám, že ak budeme kandidovať obe, môžeme tak trieštiť hlasy a pomôcť tak práve kandidátom, ktorých naši voliči (a ani ja), nevnímajú ako to najlepšie riešenie pre Staré Mesto.

Verím, že nebudeme viesť kampaň ako súperky, ale budeme s rešpektom k sebe a najmä k obyvateľom Starého Mesta predkladať tie najlepšie riešenia. Preto Vás vyzývam na diskusiu o dohode o pred- a aj povolebnej spolupráci. Súčasťou dohody by mala byť vzájomná podpora silnejšej kandidátky pred voľbami. Ubezpečme našich voličov, že ich hlas neprepadne.

Chcem Staromešťanom ponúknuť zodpovedné vedenie ich úradu. Som na takúto dohodu pripravená.

Budem naďalej viesť pozitívnu kampaň.

Dana Kleinert,
kandidátka na starostku Starého Mesta Bratislavy (Team Vallo, SPOLU – občianska demokracia, Progresívne Slovensko)

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk