Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vajnory, Michal Vlček
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Archív Michala Vlčeka, SITA
28. júna 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skTS, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Kandidatúru na starostu Vajnôr ohlásil Michal Vlček

Vajnory poznajú meno prvého kandidáta na post starostu v blížiacich sa komunálnych voľbách. Svoju kandidatúru v stredu ohlásil poslanec a predseda stavebnej komisie mestskej časti Vajnory Michal Vlček.

Svoje rozhodnutie zverejnil niekoľko týždňov po tom, ako súčasný dlhoročný starosta mestskej časti Ján Mrva oznámil, že sa v najbližších voľbách o správu Vajnor uchádzať nebude. Svoju energiu Mrva presmeruje do volieb na post primátora hlavného mesta.

Mrva strávil v kresle starostu 12 rokov a podľa Vlčeka za sebou necháva kus odrobenej práce, citeľné zvýšenie životnej úrovne a chvályhodne rozbehnuté tempo rozvoja. „Prácu súčasného starostu si vážim, ale rovnako verím, že mám dostatočné skúsenosti a silnú motiváciu už existujúce tempo rozvoja nielen udržať, ale tiež obci priniesť nové, zmysluplné podnety a funkčné riešenia,“ hovorí Vlček. „Do volieb nevstupujem ako politický kandidát, ale ako človek, ktorý vo Vajnoroch strávil celý svoj doterajší život a úprimne mu záleží na smere, ktorým ďalší vývoj tohto miesta pôjde,“ doplnil.

Prioritou je riešenie dopravy

Vlček je poslancom miestneho zastupiteľstva tretie volebné obdobie a šiestym rokom tiež predsedá komisii pre výstavbu, územné plánovanie, dopravu a životné prostredie. Blízkosť týchto tém cítiť aj v jeho volebnom programe. Za nevyhnutné považuje dokončenie a rozšírenie uceleného plánu územného rozvoja, ktorý by priniesol prísnejšie smernice s ohľadom na koncepciu a hodnotový systém miestneho života. „Vajnory sú klasifikované ako dedina a hoci sa postupne vyvíjajú a menia, budem rád, ak si tento status zachovajú.“ Rozvoj považuje za prirodzený a hodlá ho podporovať aj z pozície starostu, ako však vraví, „nie bez rozmyslu“.

Ako svoju prioritu uvádza aj riešenie dopravnej situácie vo Vajnoroch, ktorej vyťaženie neustále rastie vplyvom intenzívnej výstavby ako v obci, tak aj jej najbližšom okolí. V oboch spomínaných otázkach plánuje spoluprácu aj s okolitými mestskými časťami, dlhodobo spolupracuje napríklad s poslancom Michalom Drotovanom z Rače.

„Vajnory stúpajú na atraktivite, cítime zvýšený záujem ľudí sa sem sťahovať a bývať tu. Je to pochvala, aj zodpovednosť. Znamená to záväzok kvalitu miestneho života udržať pre pôvodných aj novoprisťahovaných vajnorákov, čo opäť len zdôrazňuje potrebu premysleného a prísneho plánu územného rozvoja,“ uviedol.

Nezávislý kandidát

Vlček do volieb vstupuje ako nezávislý kandidát a o podporu politických strán sa podľa vlastných slov uchádzať nebude. „Vajnory nie sú politika, je to miesto, kde spoločne bývame a kde sa dokonca mnohí navzájom poznáme. Plánujem kandidovať ako občiansky kandidát, zberom podpisov v uliciach, diskusiami s miestnymi. V kresle starostu potrebujeme zorientovaného a skúseného človeka, nie populistu ani politika,“ dodal k svojej kandidatúre.

Aktívnu podporu Vlčekovej kandidatúre už vyjadrili nezávislí kandidáti na poslancov a podporovatelia, Soňa Molnárova, Katarína Pokrivčáková, Marián Zeman, Marek Grebeči, Martin Demo, Martin Oťapka, Róbert Vajda, Stanislav Uhlár a Daniel Panák.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X