Kapitulské dvory sa otvoria už tento víkend, čaká vás príjemný program

Jesenné Kapitulské dvory
SITA

V sobotu 12. mája sa medzi 10. a 18. hodinou otvoria Kapitulské dvory, Židovská ulica a mestské hradby. Návštevníkov čaká bohatý program, vstup je voľný.

Združenie Oživenie Kapitulskej organizuje druhú májovú sobotu v priestoroch Kapitulskej ulice, Mestských hradieb a Židovskej ulice podujatie Kapitulské dvory.

Opäť bude možné nahliadnuť do dvorov a miest, ktoré s zvyčajne zamknuté. Kultúrny program ponúknu napríklad Dom Albrechtovcov a Baxova veža. Pripravené sú koncert detí zo ZUŠ Ruppeldta, predstavenie Divadla FI, vystúpenie kúzelníka Ivana, DDS Bebčina, koncert Adrieny Bartošovej a Pavla Berezu a zoskupenia Presburger Klezmer Band.

V pouličných stánkoch na Kapitulskej ulici budú návštevníci môcť obdivovať výrobky od umelcov a umeleckých remeselníkov.

Na Kapitulskej 9 sa budú prezentovať Maltézski rytieri. Slovenská Katolícka charita a Lux Communication ponúknu zaujímavý kultúrny program v ďalších Kapitulských dvoroch.

Program na hradbách

Mestské hradby sa zmenia na vojenský tábor. Pripravené budú šermiarske súboje a ukážky mušketierskeho výcviku.

Na Židovskej ulici sú pripravené čítačky, koncerty i tanec. „Umelci“ z Hero Barber vám na ulici urobia skvelý účes. Vychutnať si budete môcť výborné víno či hodinu tanca.

Celý program Jarných Kapitulských dvorov nájdete TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk