Karlova Ves ako jedna z prvých samospráv na Slovensku sprístupňuje občanom interaktívny rozpočet

Karlova Ves, rozpočet

Občania si môžu jednoducho a rýchlo skontrolovať, odkiaľ peniaze do mestskej časti prichádzajú a na čo finančné prostriedky mestská časť míňa.

Pokiaľ chcel v minulosti občan nájsť nejaké rozpočtové údaje, musel preskúmať kvantum informácií. Napríklad rozpočet mestskej časti na rok 2015 má 61 strán textu a tabuliek.

Vizualizovaný interaktívny rozpočet ponúka všetky informácie v jedinom diagrame. Občan sa môže jednoducho (podobne ako na Google mapách) priblížiť do kapitol rozpočtu, ktoré ho zaujímajú a sledovať, koľko peňazí kam plynie. Je to užitočné pre všetkých, ktorí chcú mať informácie ľahko dostupné a vidieť finančné toky zrozumiteľne na jednom mieste.

Karlova Ves, rozpočet
http://wikibudgets.org/w/svk/bratislava/karlovaves/2015

„Politici by sa nemali báť zverejňovania zrozumiteľných informácií. Čím viac ľahko dostupných informácií verejnosť má, tým menej nedorozumení vzniká, tým je kontrola vecnejšia,“ povedala k interaktívnemu rozpočtu starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

Interaktívny rozpočet pre MČ Karlova Ves bezplatne vytvorila nezisková organizácia wikiBudgets, ktorej spoluzakladateľom je bratislavský rodák Daniel Sedláček.

Interaktívny rozpočet Karlovej Vsi si môžete pozrieť na adrese http://wikibudgets.org/w/svk/bratislava/karlovaves/2015.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk