Karlova Ves by mala byť na prípadnú ekonomickú krízu pripravená, minulý rok hospodárila s prebytkom

Karlova ves miestny urad referent.jpg
Foto: archívne, www.karlovaves.sk

Miestni poslanci schválili záverečný účet mestskej časti za rok 2019.

Karlova Ves minulý rok hospodárila s prebytkom 600-tisíc eur. V tlačovej správe o tom informoval hovorca mestskej časti Branislav Heldes.

Mestská časť Bratislava – Karlova Ves by mala byť na prípadnú ekonomickú krízu pripravená. Vďaka prebytkovému hospodáreniu presunula do rezervného fondu 596 030 eur. K prebytkovému záverečnému účtu za rok 2019 nemal výhrady ani miestny kontrolór a karloveskí poslanci ho v pondelok schválili,“ uviedol hovorca.

Dokončené investície

Hospodárili sme s prebytkom bežného rozpočtu vo výške viac ako jeden milión eur. Tento prebytok bol použitý na financovanie investícií vo výške takmer 1,5 milióna eur. Podarilo sa ním dokončiť väčšie investície, postavili sme novú lodenicu, rekonštruovali plaváreň a obnovili povrch futbalového ihriska. Pokračovali sme v skvalitňovaní podmienok pre naše deti v školách a škôlkach,” informoval vicestarosta Karlovej Vsi Branislav Záhradník.

Zaujímavosťou záverečného účtu je, že Karlovej Vsi sa zvýšili bežné príjmy. Kým v roku 2018 dosiahli výšku 13 miliónov eur, vlani to bolo 14,3 milióna eur. Mestská časť mala minulý rok väčší príjem aj z daní.

Príjem poplatkov

Výber z podielových daní a daní z nehnuteľností dosiahol 105 percent oproti pôvodne očakávanej hodnote,“ uviedol hovorca. Naopak, výpadok má mestská časť v príjme poplatkov za developerský rozvoj. Za rok 2019 získala v tejto položke len 25-tisíc eur.

Dôvodom je to, že developerským spoločnostiam sa v Karlovej Vsi dlhodobo nedarí presadzovať svoje zámery,“ vysvetlil hovorca a dodal, že mestská časť má výpadok aj na plánovanom príjme z predaja nehnuteľností, keďže svoj majetok nepredávala.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk