Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
karlova ves, zatoka
Foto: ilustračné, SITA
18. júla 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Karlova Ves chce chrániť územie Karloveskej zátoky pred ďalšou výstavbou

Starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová sa obrátila listom na ministra dopravy, aby preskúmal rozhodnutie svojho rezortu vo veci stavebnej uzávery.

BRATISLAVA 18. júla – Bratislavská mestská časť Karlova Ves chce chrániť Karloveskú zátoku pred ďalšou výstavbou. Na utorňajšom brífingu to novinárom povedala starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová s tým, že sa listom obrátila na ministra dopravy a výstavby SR Árpáda Érseka, aby preskúmal rozhodnutie svojho rezortu vo veci stavebnej uzávery v Karloveskej zátoke. Dodala, že mestská časť na túto oblasť už dvakrát vyhlásila stavebnú uzáveru, Okresný úrad Bratislava však s týmto opatrením nesúhlasil a obe stavebné uzávery zrušil.

“Proti postupu okresného úradu podala krajská prokuratúra protest, ale ministerstvo dopravy protestu nevyhovelo, a tak o rozklade prokuratúry, ako aj mestskej časti rozhodne minister dopravy,“ uviedla ďalej Čahojová. Samospráva chce podľa nej túto lokalitu chrániť a predísť škodám, ktoré by mohla spôsobiť neregulovaná výstavba. “Stavebná uzávera je dočasná ochrana pred developerskou činnosťou až do schválenia nového územného plánu zóny,“ uzavrela Dana Čahojová.

Podľa ochranára a karloveského miestneho poslanca Jaromíra Šíbla predstavuje územie Karloveskej zátoky oblasť nielen na rekreáciu, ale aj na ochranu prírody. “V zátoke sa dodnes zachovali prirodzené brehy so štrkovými plážami a lužnými lesmi, ktoré predstavujú významné biotopy pre mnohé vzácne druhy živočíchov, napríklad volavky, kormorány či bobry,“ povedal Šíbl.

Karloveská zátoka sa nachádza na území mestskej časti Bratislava – Karlova Ves a pôvodný vlastník týchto pozemkov, gróf Lanfranconi, ich daroval mestu Bratislava na účely športu a rekreácie. Karloveské rameno je súčasťou územia európskeho významu Bratislavské luhy.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X