Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zs alexandra dubceka maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
27. novembra 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Karlova Ves chce obnoviť školskú plaváreň na Dlhých dieloch

Mestská časť Karlova Ves hľadá zhotoviteľa na rekonštrukciu bazéna na Základnej škole Alexandra Dubčeka na Dlhých dieloch.

„Verejné obstarávanie mestská časť vyhlásila vo vestníku verejného obstarávania ešte koncom októbra. Ak bude obstarávanie úspešné a podarí sa nájsť vhodného zhotoviteľa, rekonštrukčné práce by sa mohli spustiť začiatkom nového roka,“ uviedol hovorca Karlovej Vsi Branislav Heldes.

Karlova Ves plánuje kompletne zrekonštruovať v súčasnosti nefunkčnú školskú plaváreň. Úpravy čakajú plavecký aj detský bazén. Malý detský bazén, ktorý má dnes hĺbku 0,4 metra, plánuje mestská časť zväčšiť na 0,8 metra a premeniť ho na výučbový. Prekonávať strach z vody by sa tu mohli učiť už aj škôlkari alebo najmenší školáci.

Rekonštrukcia čaká sprchy aj šatne, kde vešiaky vymenia za nové skrinky. Upravovať chcú aj toalety a vybudovať aj toaletu pre imobilných ľudí. „Prerábať budú aj dnes nefunkčnú vzduchotechniku, zhrdzavené elektroinštalácie a svietidlá. Odstraňovať budú i nefunkčné vykurovacie zariadenia. Pribudne tiež nová bazénová technika, napúšťanie, cirkulácia a vypúšťanie vody, nová filtrácia a dezinfekcia vody. Bazény by mali dostať aj nové povrchy,“ vymenoval Heldes.

Bazén v Základnej škole Alexandra Dubčeka otvorili v roku 1994. Spočiatku ho využívali najmä žiaci z karloveských škôl, neskôr k nim pribudli športové kluby aj verejnosť. Bazén bude po rekonštrukcii slúžiť nielen na školské, ale aj na športové a verejné účely. „Myšlienkou je, aby fungoval ako komunitný bazén,“ poznamenal karloveský hovorca a dodal, že samospráva uvažuje o tom, že bazén by sa mohol využívať každý deň v týždni od skorých ranných až do večerných hodín.

„V čase vyučovania by bol k dispozícii najmä deťom a školskej mládeži, vo zvyšnom čase a cez víkendy by mohol slúžiť športovým klubom a verejnosti. Po rekonštrukcii bude bazén vhodný aj na športové podujatia a súťaže,“ ukončil Heldes.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X