Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
karlova ves, zatoka
Foto: ilustračné, SITA
19. júna 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Karlova Ves chce vyriešiť chýbajúci chodník v Karloveskej zátoke

Po dlhšom daždi alebo búrke sa územie za starou lodenicou až po most Lafranconi stáva ťažko priechodné.

Vedenie Karlovej Vsi vyzvalo Univerzitu Komenského ako vlastníka pozemku k riešeniu chýbajúceho chodníka v Karloveskej zátoke. Agentúru SITA o tom informoval hovorca mestskej časti Branislav Heldes. Mestská časť spoločne s hlavným mestom ponúkajú univerzite aj spoluprácu spočívajúcu v zámene pozemkov.

Po dlhšom daždi alebo búrke sa územie za starou lodenicou až po most Lafranconi stáva ťažko priechodné.

Cyklisti aj bežci sa musia vyhýbať mnohým jamám a po daždi aj kalužiam. Pomohol by pritom obyčajný chodník. Chcem preto za jeden stôl pozvať zainteresované strany, teda rektora Univerzity Komenského v Bratislave a primátora hlavného mesta Matúša Valla,“ povedala starostka Dana Čahojová.

Zámena pozemkov

Keďže univerzita nechce podľa Heldesa pripustiť na svojom pozemku investíciu mesta a mestskej časti, riešenie je v zámene pozemkov.

Ako naznačil hovorca Karlovej Vsi, chodník by pomohol prepojiť frekventovanú cyklotrasu v Karloveskom ramene s mostom Lafranconi.

Cyklisti z Devína, Dúbravky či Karlovej Vsi majú dve možnosti, ako sa dostať do mesta a späť. Buď využijú existujúcu obchádzku popri botanickej záhrade s krkolomným prechodom okolo autobusovej zastávky a pomedzi mohutné piliere, alebo prejdú cez obľúbenú Karloveskú zátoku, kde ich čakajú jamy a po daždi aj blato,“ uviedol Heldes.

Cyklotrasa popri Dunaji

Ako ďalej dodal karloveský hovorca, cyklotrasa popri Dunaji nie je v rozpore s návrhom územného plánu zóny.

Funkčnosť tejto plochy nevylučuje ani územný plán hlavného mesta. Na absentujúci 500-metrový úsek upozorňujú cyklisti už roky. Chýbajúci článok v medzinárodnej dunajskej cyklotrase by pritom nemusel predstavovať ani závratné náklady,“ dodal Heldes.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X