Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
dotazník
ilustračné: SITA

Karlova Ves chce vyrobiť manuál tvorby komunitného plánu sociálnych služieb

Do zisťovania zapoja aj poskytovateľov sociálnych služieb, aby im umožnili lepšie sa zorientovať v tom, ktoré oblasti sociálnej pomoci je potrebné rozvíjať.

Bratislavská Karlova Ves chce dospieť k zlepšeniu života zraniteľných obyvateľov prostredníctvom prieskumu, v ktorom chcú osloviť Karlovešťanov. Vytvoria tak komunitný plán sociálnych služieb. Chcú byť vzorom pre iné samosprávne celky na Slovensku.

Tento projekt financujú z Active Citizenship Fund – Slovakia, grantového programu zameraného na posilnenie občianskej spoločnosti, podporu aktívneho občianstva a zlepšenie postavenia zraniteľných skupín na Slovensku. Uviedla to v tlačovej správe Veronika Hincová Frankovská z Inštitútu pre dobre spracovanú spoločnosť.

Inštitút pre dobre spracovanú spoločnosť je nestraníckou, neziskovou, mimovládnou organizáciou, ktorá organizuje spomínaný výskum spolu s Ústavom pre verejnú politiku Univerzity Komenského. „Uskutočníme rozsiahly dotazníkový prieskum medzi ľuďmi, ktorí v súčasnosti sociálne služby využívajú, ale aj medzi ostatnými obyvateľmi mestskej časti. Ľudí sa budeme pýtať aj na to, ako by postupovali pri získavaní informácií a pomoci napríklad v prípade zdravotného postihnutia člena rodiny,“ uviedla riaditeľka Inštitútu Veronika Prachárová.

Potreby obyvateľov

Prachárová zároveň dodala, že plánujú uskutočniť aj rozhovory so skupinami obyvateľstva, akými sú napríklad dôchodcovia, ľudia na vozíku, či rodičia malých detí. Do zisťovania zapoja aj poskytovateľov sociálnych služieb, aby im umožnili lepšie sa zorientovať v tom, ktoré oblasti sociálnej pomoci je potrebné rozvíjať.

Podľa zákona majú mestá a obce na Slovensku povinnosť komunitný plán vytvoriť. „Cieľom komunitného plánu je, aby mestská časť lepšie spoznala potreby svojich obyvateľov v sociálnej oblasti a dokázala im čo najviac prispôsobiť služby, ktoré im poskytujú,” vysvetľuje starostka mestskej časti Bratislava – Karlova Ves Dana Čahojová a dodáva, že mestá a obce sa k tejto problematike stavajú často len formálne.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X