Karlova Ves chce zabezpečiť deťom príjemný a kvalitný priestor pre pohyb vonku, preto sa neustále stará o detské ihriská

detske-ihriska-renovacie-cistota-poriadok-deti-karlova-ves-gettyimages.jpg
Ilustračná foto: GettyImages

Detské ihriská v materských školách absolvovali povinnú ročnú kontrolu a opravu.

Prioritou v Karlovej Vsi je neustále skvalitňovanie podmienok pre deti, ktoré navštevujú karloveské materské školy. Už v minulom roku boli v materských školách na Ľ. Fullu a L. Sáru osadené nové hojdačky, kolotoče a preliezačky.

Rekonštrukcia areálov predškolských zariadení neznamená len jednoduché doplnenie alebo obmenu herných zostáv. Dôležitým prvkom areálov by mal byť hlavne bezpečný povrch. Ak je povrchom asfalt, nemal by mať nebezpečné trhliny a výtlky a ak je podklad trávnatý nemali by sa v ňom nachádzať žiadne nebezpečné diery.

V minulom roku sme sústredili investície na zveľadenie areálov materských škôl. Cieľom bolo najmä zvýšenie bezpečnosti detí. V tomto úsilí budeme pokračovať, aby mali karloveské škôlky kvalitné vybavenie, pekné a bezpečné areály,“ uviedol vicestarosta Branislav Záhradník.

Súčasťou zlepšovania podmienok pre pohyb detí vo vonkajšom priestore bude aj v tomto roku zvýšený dôraz na udržiavanie čistoty areálov a starostlivosť o zeleň.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk