Karlova Ves má novú webovú stránku. Úradnú tabuľu si Karlovešťania pozrú aj vo svojom mobile

Karlova Ves, webstránka
printscreen karlovaves.sk

Webová stránka prináša mnoho noviniek. Zmena sa týka celkového redizajnu, prehľadného usporiadania informácií aj nového obsahu, ktorý na novej webstránke občania nájdu.

Najdôležitejšou novinkou je elektronická úradná tabuľa. Občania si budú môcť vyhlášky, oznámenia, verejné súťaže a ostatné úradné oznamy pozrieť na svojom počítači alebo mobile,“ uviedol Ján Hrčka, prednosta karloveského miestneho úradu.

Súčasťou webovej stránky je aj prehľadná databáza všetkých objednávok, zmlúv a faktúr, ktorú obsluhuje jednoduché vyhľadávanie podľa dátumu, ceny, IČO, dodávateľa a iných kritérií. Tento aj ostatné časti webstránky pripravoval Miestny úrad Karlova Ves.

Pre IT tím na našom úrade bolo kompletné vypracovanie nového webu výzva, keďže to nie je bežná agenda. Naša niekoľkomesačná práca však priniesla podstatné výhody: máme web ušitý na mieru a nie sme viazaní na hotové riešenia od dodávateľa. Z technickej stránky vieme do nej ľahko integrovať ďalšie projekty, na ktorých pracujeme, napríklad Geografický informačný systém (GIS), kalendár podujatí a ďalšie,“ uviedol Matúš Súlovec, vedúci IT na miestnom úrade.

Nová webová stránka prináša tiež viac informácií o činnosti miestneho úradu. Občania sa dozvedia podrobnejšie informácie o službách, ktoré mestská časť Karlova Ves poskytuje a ako na úrade vybavia to, čo potrebujú.

Koncepcia nového webu je jednoduchá. Čím viac informácií v ľahko prístupnej podobe o činnosti miestneho úradu zverejníme, tým lepšie budú občania informovaní. V konečnom dôsledku to znamená lepší servis a taktiež lepšiu spoluprácu,“ doplnil Michal Skalník z karloveského miestneho úradu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk