Karlova Ves má nový atletický ovál na Dlhých Dieloch, dostupný bude nepretržite a zdarma

Mestská časť Bratislava Karlova Ves bežecký ovál
Foto: Mestská časť Bratislava-Karlova Ves

Dráha bude otvorená pre verejnosť bez obmedzenia, nepretržite a zdarma.

Karlova Ves otvorila nový atletický ovál na Dlhých Dieloch. Ako informoval hovorca mestskej časti Branislav Heldes, tartanový ovál pribudol v športovom areáli Základnej školy (ZŠ) Alexandra Dubčeka na Majerníkovej ulici.

Bežecký oval s dĺžkou 250 metrov zahŕňa štyri dráhy, ktoré na dlhej šprintérskej rovine dopĺňajú ďalšie dve 100 metrové dráhy. „V rámci modernizácie atletickej časti areálu prešiel kompletnou obnovou aj sektor skoku do diaľky,“ uviedol hovorca s tým, že okrem tartanovej rozbehovej dráhy pribudlo v sektore aj nové doskočisko.

Myšlienka modernizácie atletickej infraštruktúry v areáli ZŠ A. Dubčeka na Majerníkovej bola podľa hovorcu na svete už niekoľko rokov. „Pre takto finančne náročný projekt však neostával priveľký priestor pri vyťaženom samosprávnom rozpočte,“ priblížil.

Mestskej časti sa podarilo nájsť partnerov, ktorí pomohli rekonštrukciu spolufinancovať. „Vďaka podpore hlavného mesta a Fondu na podporu športu mohlo padnúť definitívne rozhodnutie, že rekonštrukcia dostane zelenú,“ doplnil. Dráha bude otvorená pre verejnosť bez obmedzenia, nepretržite a zdarma.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk