Karlova Ves má tento rok prebytkový rozpočet, najviac chce investovať do vzdelávania

mestská časť Karlova Ves
ilustračné: SITA

Karloveskí poslanci dnes schválili rozpočet, ktorý ráta s príjmami vo výške 9 157 112 eur vrátane finančných operácií a výdavkami 9 075 984 eur. To znamená, že Karlova Ves v tomto roku počíta s prebytkom 81 128 eur.

Podľa karloveského vicestarostu Branislava Záhradníka má tento rozpočet tri kľúčové parametre. „Je to rozpočet, ktorý je postavený ako prebytkový, ktorý nepoužíva rezervný fond na financovanie spotreby v oblasti bežných a kapitálových výdavkov a je to rozpočet, ktorý nevyužíva predaj majetku mestskej časti ako nástroj financovania jej potrieb,“ povedal na zasadnutí Záhradník.

Najviac peňazí plánuje Karlova Ves v tomto roku investovať do vzdelávania v základných a materských školách. Vyčlenených je naň vyše 5,6 milióna eur. „Je to najväčší program aj z hľadiska finančného, aj z hľadiska pozornosti, ktorú chceme tomuto programu venovať,“ pokračuje Záhradník. Na bezpečnosť chce dať mestská časť 36 300 eur, z týchto prostriedkov chce financovať kamerový systém na vybraných verejných priestranstvách Karlovej Vsi.

Na cestné komunikácie chce dať mestská časť v tomto roku 309-tisíc eur, z toho najviac pôjde na zimnú údržbu, na ktorú vyčlenili poslanci 200-tisíc eur. „Budeme sa usilovať o zmenu dodávateľa a spôsobu, akým sa vykonáva zimná údržba. Do budúcna chceme tieto náklady optimalizovať. Tento rok sme, žiaľ, tento záväzok zdedili,“ podotkol vicestarosta. Na obnovu ciest je vyčlenených 50-tisíc eur a na opravu dopravného značenia 14-tisíc eur. Rovnako ako cesty, aj chodníky a schodiská sú v mestskej časti po životnosti, vyčlenených je na ne 30-tisíc eur. Správa a údržba verejných priestorov vyjde v tomto roku mestskú časť na 15-tisíc eur. Sú to peniaze najmä na čistenie odtokov, kanalizácií a na opravy poškodených poklopov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk