Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
mestská časť Karlova Ves
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
17. marca 2015 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015, Ilustračné foto: SITA

Karlova Ves má tento rok prebytkový rozpočet, najviac chce investovať do vzdelávania

Karloveskí poslanci dnes schválili rozpočet, ktorý ráta s príjmami vo výške 9 157 112 eur vrátane finančných operácií a výdavkami 9 075 984 eur. To znamená, že Karlova Ves v tomto roku počíta s prebytkom 81 128 eur.

Podľa karloveského vicestarostu Branislava Záhradníka má tento rozpočet tri kľúčové parametre. „Je to rozpočet, ktorý je postavený ako prebytkový, ktorý nepoužíva rezervný fond na financovanie spotreby v oblasti bežných a kapitálových výdavkov a je to rozpočet, ktorý nevyužíva predaj majetku mestskej časti ako nástroj financovania jej potrieb,“ povedal na zasadnutí Záhradník.

Najviac peňazí plánuje Karlova Ves v tomto roku investovať do vzdelávania v základných a materských školách. Vyčlenených je naň vyše 5,6 milióna eur. „Je to najväčší program aj z hľadiska finančného, aj z hľadiska pozornosti, ktorú chceme tomuto programu venovať,“ pokračuje Záhradník. Na bezpečnosť chce dať mestská časť 36 300 eur, z týchto prostriedkov chce financovať kamerový systém na vybraných verejných priestranstvách Karlovej Vsi.

Na cestné komunikácie chce dať mestská časť v tomto roku 309-tisíc eur, z toho najviac pôjde na zimnú údržbu, na ktorú vyčlenili poslanci 200-tisíc eur. „Budeme sa usilovať o zmenu dodávateľa a spôsobu, akým sa vykonáva zimná údržba. Do budúcna chceme tieto náklady optimalizovať. Tento rok sme, žiaľ, tento záväzok zdedili,“ podotkol vicestarosta. Na obnovu ciest je vyčlenených 50-tisíc eur a na opravu dopravného značenia 14-tisíc eur. Rovnako ako cesty, aj chodníky a schodiská sú v mestskej časti po životnosti, vyčlenených je na ne 30-tisíc eur. Správa a údržba verejných priestorov vyjde v tomto roku mestskú časť na 15-tisíc eur. Sú to peniaze najmä na čistenie odtokov, kanalizácií a na opravy poškodených poklopov.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X