Karlova Ves napriek energetickej kríze kúrenie v školách neplánuje obmedziť

Materska skola skolka kurenie energeticka kriza teplo.jpg

Samospráva nebude odporúčať, aby riaditelia obmedzovali prevádzku z dôvodu vysokých cien energií.

Karlova Ves napriek energetickej kríze kúrenie v školách neobmedzí. Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, predstavitelia karloveskej samosprávy chcú urobiť všetko pre to, aby deti mohli pokračovať vo vyučovaní bez obmedzení.

Naše stanovisko je jasné. Nechceme obmedzovať teplotu v školách a škôlkach a radšej budeme šetriť energie v iných oblastiach,“ uviedol vicestarosta Karlovej Vsi Branislav Záhradník s tým, že nebudú odporúčať, aby riaditelia zariadení obmedzovali prevádzku z dôvodu vysokých cien energií.

Môžu kúriť menej

Školy musia dodržiavať teplotu v triedach, ktorú im vyhláškou určuje ministerstvo hospodárstva a Úrad verejného zdravotníctva SR. Podľa hygienikov nesmie teplota v škôlke (v miestnosti, kde sa deti hrajú a spia) klesnúť pod 22 stupňov Celzia.

V umyvárni a na toaletách musí byť teplota aspoň 24 stupňov. „Základné a stredné školy môžu kúriť menej. Vyhláška určuje minimálne teploty podľa toho, o akú miestnosť ide a aké aktivity alebo koľko hodín tam deti strávia,“ vysvetľuje mestská časť.

Minimálne teploty

V učebniach a miestnostiach, kde žiaci trávia štyri a viac hodín, musí byť aspoň 20 stupňov Celzia. Rovnaká minimálna teplota má byť aj v šatniach. V telocvičniach alebo iných miestach určených na telesnú výchovu musí byť aspoň 15 stupňov.

Taká istá teplota má byť aj v šatniach, kde si žiaci prezliekajú vrchné odevy, v zime odkladajú bundy a prezúvajú sa,“ doplnila samospráva s tým, že minimálne 15 stupňov Celzia musí byť aj na chodbách a toaletách.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk