Karlova Ves bude o niečo čistejšia, chce kúpiť vysávače na psie exkrementy

ILUSTRAÈNÉ: Psí výbeh
ilustračné: SITA ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA – Nový psí výbeh v meste Banská Bystrica už využívajú chovatelia. Na snímke je odpadkový kôš pre psie exkrementy. Banská Bystrica, 11. január 2013. Foto: SITA/Ján Viazanièka

Bratislavská mestská časť vypísala výzvu na predloženie cenovej ponuky na dva vysávače na psie exkrementy. Samospráva zverejňuje výzvu na svojej internetovej stránke od včerajšieho dňa.

„Vysávače kupujeme v Karlovej Vsi prvýkrát na základe iniciatívy úradu, poslancov a aj podnetov od občanov,“ uviedol Michal Drotován z oddelenia dopravy a životného prostredia karloveského úradu s tým, že predpokladaná hodnota zákazky je štyritisíc eur s DPH. Mestská časť žiada predložiť cenové ponuky do 16. februára najneskôr do 9. hodiny. Ponuky môžu záujemcovia posielať elektronicky na adresu michal.drotovan@karlovaves.sk alebo ich priniesť osobne na Miestny úrad Bratislava – Karlova Ves na Námestí sv. Františka 8.

Podľa Drotována, samospráva chce najskôr vyskúšať dva vysávače a podľa ich úspešnosti sa rozhodnú o ďalšom postupe. „Do obstarávania sme zadali potrebné technické parametre, ktoré má vysávač spĺňať, rozhoduje najnižšia cenová ponuka. Aj keď podľa zákona nám stačí prieskum trhu, rozhodli sme sa osloviť čo najväčší okruh možných dodávateľov,“ pripomenul Drotován. Termín dodania tovaru je 29. február 2016.

V súčasnosti mestská časť eviduje 2 031 psov. Vlani zvýšili daň za psa z 33,20 eur na 50 eur. V roku 2014 vybrali na dani za psa v mestskej časti 32 394 eur. Drotován tvrdí, že z týchto peňazí mestská časť odváža exkrementy, rozdáva vrecúška na psie exkrementy, financovať z nich budú vysávače na exkrementy a zaplatia ľudí, ktorí s nimi budú pracovať. V Karlovej Vsi je jeden výbeh pre psov na sídlisku Dlhé Diely.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk