Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dobrovoľníci, čistenie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
10. júna 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Karlova Ves bude o niečo pôvabnejšia, skrášľuje ju rekordný počet dobrovoľníkov

Mestskú časť skrášľuje v rámci projektu firemného dobrovoľníctva Naše Mesto vyše 500 dobrovoľníkov. Počas dnešného dňa a soboty budú zapojení dobrovoľníci čistiť a skrášľovať verejné priestranstvá. Pomáhať budú aj v areáli Základnej školy Alexandra Dubčeka a ruku k dielu priložia aj pri revitalizácii oddychovej zóny v Líščom údolí či pri čistení lesa nad Dlhými dielmi.

Mestská časť Karlova Ves sa do dobrovoľníckeho podujatia Naše Mesto zapojila s projektom Naša krajšia Karlova Ves. Dobrovoľníci zo samosprávy, firemní zamestnanci, ľudia z neziskového sektora, škôl či širokej verejnosti pomáhajú vyčistiť a zlepšiť mestskú časť, v ktorej žijú. Tento rok sa do aktivít v Karlovej Vsi zapojil rekordný počet dobrovoľníkov, je ich viac ako 500. Miestna samospráva pritom ponúkla najviac skrášľovacích či upratovacích aktivít spomedzi všetkých mestských častí Bratislavy.

„Celkovo štrnásť aktivít sme zamerali na vyčistenie a skrášlenie verejných priestranstiev. Ide o miesta, ktoré obyvatelia využívajú na aktívny oddych. Záujem zo strany dobrovoľníkov nás veľmi potešil, hneď v prvých dňoch zverejnenia projektu sme mali plný počet prihlásených dobrovoľníkov,“ priblížila v tlačovej správe starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

Najviac dobrovoľníkov sa zapojilo do prác v areáli Základnej školy Alexandra Dubčeka, kde pomáha až 150 ľudí. „Počas dvoch dní odstránime grafity z hracích prvkov, lavičiek, stĺpov a múrov na Školskom námestí,“ približuje dobrovoľnícke aktivity Martin Gabaj zo Združenia rodičov a zástupcov žiakov zo ZŠ A. Dubčeka. Nový náter dostane napríklad aj plot, unimobunky či futbalové bránky v športovom areáli neďaleko školy. „Priamo v ZŠ A. Dubčeka sme vypratali šatne a natreli obvodové steny,“ dodáva Gabaj.

Desiatky ďalších dobrovoľníkov pomáhajú pri revitalizácii oddychovej zóny v Líščom údolí, upratujú les nad sídliskom Dlhé diely či pešiu zónu na Pribišovej. V rámci dobrovoľníckych aktivít tiež maľujú ihriská medzi ulicami Karlova Ves a Brodská či v areáli škôlky na Adámiho ulici. Dobrovoľníci čistia aj okolie Botanickej záhrady a cintorína Slávičie údolie. Niektorí sadia stromčeky, iní pomáhajú pri zveľaďovaní Karloveského centra kultúry, revitalizácii denných centier na Tilgnerovej a Lackovej ulici či pri budovaní komunitnej záhrady na Kuklovskej ulici.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X