Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Devínska cesta
ilustračné: SITA
8. septembra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA

Karlova Ves odvolala mimoriadnu situáciu na Devínskej ceste, ktorá začala ešte v septembri 2014

Mimoriadna situácia sa začala 4. septembra 2014, keď sa zosunul svah v dĺžke vyše 15 metrov.

BRATISLAVA 8. septembra – Takmer dvojročná mimoriadna situácia na Devínskej ceste v Bratislave sa skončila. Starostka bratislavskej mestskej časti Karlova Ves Dana Čahojová ju odvolala pre ukončenie sanačných prác na zosunutom svahu. Devínska cesta je v katastrálnom území Karlovej Vsi.

Agentúru SITA o odvolaní mimoriadnej situácie informoval karloveský hovorca Branislav Heldes s tým, že hoci je nebezpečenstvo ohrozenia zdravia a majetku ľudí na tomto mieste zažehnané, posudky svahu upozornili na ďalšie pohyby podložia. „Mestská časť Bratislava-Karlova Ves prešla do normálneho prevádzkového režimu. Od Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy však budeme žiadať sanáciu ďalších dvoch úsekov tejto frekventovanej cesty,“ spomenula Čahojová.

Po odvolaní mimoriadnej situácie na Devínskej ceste teraz majú obyvatelia právo na prístup áut až k svojim nehnuteľnostiam, hlavné mesto tam však podľa Karlovej Vsi žiada uzatvorenie komunikácie. Znemožnilo by to prístup vozidlám zimnej údržby ako aj autám, ktoré odvážajú komunálny odpad, s čím Karlova Ves nesúhlasí. Samospráva pripomína, že bratislavský magistrát by mal zabezpečiť zaradenie komunikácie Nad Sihoťou do siete miestnych komunikácií a následne ju zveriť do správy mestskej časti.

Mimoriadna situácia sa začala 4. septembra 2014, keď sa zosunul svah v dĺžke vyše 15 metrov. Sanačné práce finančne podporil Environmentálny fond Ministerstva životného prostredia SR.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X