Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
počítač, muž
Foto: ilustračné, SITA/AP
4. septembra 2018 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skkarlovaves.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Karlova Ves otvorí v septembri individuálne počítačové kurzy pre seniorov

Karlova Ves otvorí v septembri individuálne počítačové kurzy pre seniorov, ktorí majú svoje osobné počítače. Zároveň sú hodiny určené aj seniorom, ktorí sa chcú naučiť pracovať s tabletom alebo smartfónom.

Karloveský miestny úrad otvorením individuálnych kurzov reaguje na požiadavku seniorov. Študenti mali na predošlých kurzoch rozdielnu úroveň zručností a viacerí vyjadrili prianie, že by potrebovali individuálny prístup. Individuálna lekcia trvá 120 min. a môžu sa na nej zúčastniť maximálne traja seniori. Lekcie budú každý štvrtok od 20. septembra v dennom centre na Pribišovej 8 alebo Tilgnerovej 1/a.

V prípade záujmu je potrebné objednať sa prostredníctvom mailu [email protected], telefonicky na čísle 0940 634 198 alebo osobne po vopred dohodnutom termíne na Miestnom úrade MČ Bratislava-Karlova Ves, na oddelení sociálnych vecí u Dominiky Ďatelinkovej.

Poplatky za lekcie

Nepracujúci seniori s trvalým pobytom v Karlovej Vsi môžu požiadať o zľavu preukázaním dokladu totožnosti a dokladu o výške príjmu zo sociálnej poisťovne. Sumy za lekciu po uplatnení zľavy sú nasledovné: príjem do 199,48 eur – 2 eurá; príjem do 269,50 eur – 3 eurá; príjem do 539 eur – 4 eurá; príjem do 639 eur – 5 eur; príjem do 808,5 eur – 6 eur, príjem nad 808,5 – 8 eur. Príjem nad 1 078 eur, pracujúci seniori a seniori z iných MČ platia 10 eur za lekciu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X