Karlova Ves otvorí v septembri individuálne počítačové kurzy pre seniorov

počítač, muž
Foto: ilustračné, SITA/AP

Karlova Ves otvorí v septembri individuálne počítačové kurzy pre seniorov, ktorí majú svoje osobné počítače. Zároveň sú hodiny určené aj seniorom, ktorí sa chcú naučiť pracovať s tabletom alebo smartfónom.

Karloveský miestny úrad otvorením individuálnych kurzov reaguje na požiadavku seniorov. Študenti mali na predošlých kurzoch rozdielnu úroveň zručností a viacerí vyjadrili prianie, že by potrebovali individuálny prístup. Individuálna lekcia trvá 120 min. a môžu sa na nej zúčastniť maximálne traja seniori. Lekcie budú každý štvrtok od 20. septembra v dennom centre na Pribišovej 8 alebo Tilgnerovej 1/a.

V prípade záujmu je potrebné objednať sa prostredníctvom mailu dennecentra@karlovaves.sk, telefonicky na čísle 0940 634 198 alebo osobne po vopred dohodnutom termíne na Miestnom úrade MČ Bratislava-Karlova Ves, na oddelení sociálnych vecí u Dominiky Ďatelinkovej.

Poplatky za lekcie

Nepracujúci seniori s trvalým pobytom v Karlovej Vsi môžu požiadať o zľavu preukázaním dokladu totožnosti a dokladu o výške príjmu zo sociálnej poisťovne. Sumy za lekciu po uplatnení zľavy sú nasledovné: príjem do 199,48 eur – 2 eurá; príjem do 269,50 eur – 3 eurá; príjem do 539 eur – 4 eurá; príjem do 639 eur – 5 eur; príjem do 808,5 eur – 6 eur, príjem nad 808,5 – 8 eur. Príjem nad 1 078 eur, pracujúci seniori a seniori z iných MČ platia 10 eur za lekciu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk