Karlova Ves pôjde na súd: Spor o parkovacie miesta na Pribišovej ulici

Spor o parkovacie miesta na Pribišovej ulici
Foto: gettyimages, www.karlovaves.sk

Mestská časť bude riešiť spor o niekoľko desiatok parkovacích miest, ktoré sa nachádzajú na Pribišovej ulici, súdnou cestou.

Domáci by mali viac parkovacích miest

Ak by sa uvoľnili spoločné garáže na Pribišovej ulici, teda parkovacie miesta, domáci by mali k dispozícii viac miesta pre parkovanie svojich áut. Spomínané miesta blokuje bývalý nájomca priestorov. Karlova Ves sa rozhodla posunúť prípad na súd a vec už začala vyšetrovať polícia.

Dve zmluvy

V celom prípade figurujú 2 zmluvy, ktoré boli podpísané v rovnaký deň, rok a na rovnaký objekt nájmu. Zmluvy boli podpísané v roku 2011. Prvá zmluva bola zverejnená na webovej stránke, druhá zmluva nebola. Mestská časť na svojej webovej stránke poukazuje práve na druhú zmluvu a na to, že túto zmluvu neschválili poslanci miestneho zastupiteľstva a na zmluve sa nachádza iba podpis vtedajšej starostky Ivety Hanulíkovej. Mestská časť sa bude súdiť o neplatnosť druhej zmluvy, ktorá nebola zverejnená na webovej stránke.

„Pre zistenie skutkového stavu bola vypočutá aj bývalá starostka Iveta Hanulíková, ktorá podpisy na oboch verziách zmluvy nepoprela. Vzhľadom na časový odstup si na obsah uzatvorenej dohody podľa jej slov nepamätá. Po preštudovaní obsahu obidvoch dohôd však mala za to, že zmluva predložená súkromnou spoločnosťou nemá z pohľadu mestskej časti Karlova Ves logiku a na takúto dohodu by ako mestská časť nikdy nepristúpili. Preto si myslí, že pravou zmluvou je zmluva uverejnená na webovej stránke mestskej časti,“  informovala mestská štvrť. Polícia uviedla, že výpoveď bývalej starostky a policajná zápisnica môžu byť kľúčovými v súdnom spore medzi Karlovou Vsou a súkromnou spoločnosťou a môžu napomôcť k tomu, aby spor vyhrala mestská časť.

Čo si myslia Karlovešťania?

Na názor sme sa opýtali i niekoľkých Karlovešťanov. Odpovedali na otázku, aký je ich názor na spor medzi Karlovou Vsou a súkromnou spoločnosťou.

„Žijem v Karlovke dvadsaťtri rokov, problém s parkovaním je tu nonstop. Parkovacie miesta naviac by sa určite zišli. Držím palce, aby prípad vyhrala mestská časť.“  Katarína, obyvateľka Karlovej Vsi

„Myslím si, že by malo byť super rýchle konanie, aby sa to vyriešilo v prospech Karlovej Vsi, lebo situácia s parkovaním je tu neúnosná.“  Adam, obyvateľ Karlovej Vsi

„Problém s parkovaním je veľký, preto som za to, aby nájomca zmluvy prenechal garáže Karlovke a tá ich prerobila na klasické parkovacie miesta pre obyvateľov.“  Kristína, obyvateľka Karlovej Vsi

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk