Karlova Ves prichádza s interaktívnou mapou, ktorá zistí pocity obyvateľov zo zmeny klímy

Karlova ves ilu mapy protipovodnove opatrenia.jpg
zdroj: maps.google.com

Od utorka 16. apríla sa môžu obyvatelia Karlovej Vsi zapojiť do interaktívnej pocitovej mapy. 

Interaktívna mapa bude zobrazovať pocity obyvateľov na konkrétnych verejných miestach v Karlovej Vsi. Karlovovešťania môžu do mapy zaznačovať oblasti, ktoré sú najviac postihnuté horúčavami či prívalovými zrážkami. Tak isto môžu zaznačiť na mapke miesta, ktorým sa v lete vyhýbajú alebo naopak, kde trávia čas.

Interaktívna mapa slúži na zber názorov a pocitov, osobitne vo vzťahu k zmene klímy a jej dôsledkom na Karlovu Ves. Aby sme mohli hľadať čo najefektívnejšie riešenia, potrebujeme mať zmapovaný stav,“ vysvetľuje Zuzana Hudeková z Referátu riadenia projektov miestneho úradu. Obyvatelia do mapy môžu značiť svoje miesta a pocity do konca mája a potom budú výsledky zverejnené na webovej stránke MČ.

Do mapky môžu obyvatelia zaznačovať aj miesta, ktoré sú v čase prívalových dažďov, poľadovici a snežení problematické. Vyznačením na mape môžu vyjadriť aj to, kde najviac pociťujú zníženú kvalitu vzduchu, či už z dôvodu vysokej prašnosti a silného znečistenia z dopravy, alebo koncentrácie peľových častíc.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk