Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
električková trať, rekonštrukcia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
26. mája 2015 Správy Bratislava od BratislavaDen.skkarlovaves.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o., SITA

Karlova Ves pripomienkuje rekonštrukciu električkovej trate

Do pondelka mohli občania alebo inštitúcie zasielať svoje stanoviská k zámeru rekonštrukcie električkovej trate na Karlovesko-Dúbravskej radiále Okresnému úradu Bratislava. Ten bude posudzovať samotný zámer ako aj doručené stanoviská.

Svoje stanovisko odovzdala aj Karlova Ves, ktorá v ňom zohľadnila viacero podnetov občanov. Minulý týždeň zorganizovala ku rekonštrukcii verejnú diskusiu, na ktorej mohli obyvatelia odprezentovaný zámer pripomienkovať.

Je lepšie konzultovať veci predtým, než sa rozhodne, ako neskôr ľudí postaviť pred hotovú vec, uviedla starostka Dana Čahojová.

Karlova Ves v stanovisku zaslanom Okresnému úradu požaduje najmä zatrávnenie trate, čo najvyššiu mieru odhlučnenia a čo najmenšie približovanie trate k budovám. Taktiež požaduje preveriť zlúčenie priameho jazdného pruhu na križovatke Molecova s odbočovacím pruhom do Lidlu, čím by sa podarilo minimalizovať potrebu záberu plochy pred Základnou umeleckou školou Jozefa Kresánka.

Verím, že magistrátu sa podarí zapracovať všetky pripomienky a projekt bude pre Karlovu Ves prínosom, povedal vedúci oddelenia dopravy a životného prostredia MČ Karlova Ves Michal Drotován.

Rekonštrukcia električkovej trate v Karlovej Vsi je súčasťou postupnej modernizácie električkových tratí na území Bratislavy. Celkové investičné náklady rekonštrukcie úseku od zástavky Damborského po zastávku Chatam Sófer predstavujú hodnotu 60 milión eur.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X