Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Parkovisko karlova ves.jpg
Foto: ilustračné, www.karlovaves.sk
18. septembra 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Karlova Ves získala financie od hlavného mesta z prebytku, použije ich na skvalitnenie parkovania

Dôvodom poskytnutia príspevkov je dlhodobo nespravodlivé financovanie mestských častí.

Bratislavská mestská časť Karlova Ves získala od hlavného mesta 760-tisíc eur, ktoré chce použiť na skvalitnenie parkovania. Financie dostala Karlova Ves, ako aj ďalšie mestské časti, z prebytku hospodárenia hlavného mesta za rok 2018. „Zdá sa, že dlhodobé debaty o spravodlivosti prerozdeľovania mestských financií mestským častiam začínajú prinášať výsledky,“ uviedla Karlova Ves na svojej internetovej stránke.

Karlova Ves chce peniaze použiť na tvorbu nových parkovacích miest na uliciach Ľudovíta Fullu a Karloveskej ulici. „Nový parkovací dom by mal podporiť myšlienku potreby výstavby takýchto stavieb, ako jedného z efektívnych riešení parkovania na exponovaných miestach,“ uviedol Miroslav Špejl z miestneho úradu v Karlovej Vsi. Časť financií investujú aj do prípravy a realizácie ďalších parkovacích miest.

Dohodnuté projekty

Dôvodom poskytnutia príspevkov je dlhodobo nespravodlivé financovanie mestských častí Vrakuňa, Dúbravka, Karlova Ves a Podunajské Biskupice, ktoré v dôsledku prevažne rezidenčného charakteru majú nízke príjmy z dane z nehnuteľnosti.

Bratislava získava podielové dane od svojich obyvateľov a tie potom rozdeľuje mestským častiam podľa určitého kľúča. V prípade piatich mestských častí vrátane Karlovej Vsi bol tento kľúč nespravodlivý. Aj preto hlavné mesto túto nespravodlivosť dofinancuje,“ uviedla Karlova Ves.

Mestské časti sa v memorande s magistrátom zaviazali použiť pridelené sumy na dohodnuté projekty v oblasti parkovania, životného prostredia, pešej dopravy, dopravnej infraštruktúry či verejného osvetlenia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X