Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
parkovanie, autá
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
2. júla 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skkarlovaves.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Karlova Ves zmapovala parkovanie. Viac ako 4 700 vozidiel parkuje mimo oficiálne vyznačených miest

Karlova Ves v uplynulých týždňoch uskutočnila podrobnú analýzu parkovania na svojom území. Získané dáta a poznatky v nasledujúcich mesiacoch použije pri príprave nových návrhov parkovacej politiky.

V Karlovej Vsi (okrem zóny Staré Grunty, zóny Patrónka a oblastí so zástavbou rodinných domov nad Devínskou cestou) mestská časť napočítala v nočných hodinách 9 290 parkujúcich vozidiel.

Karlova Ves má pritom 4492 oficiálne evidovaných parkovacích miest. Zvyšných 4 798 vozidiel tak v Karlovej Vsi parkuje mimo oficiálne vyznačených parkovacích miest, vo väčšine prípadov na chodníkoch a komunikáciách.

Počet voľných parkovacích miest je však v skutočnosti ešte nižší, keďže z celkového počtu 4 492 evidovaných parkovacích miest je 2 152 vyhradených, čo je 48 %. Počas zberu dát sa taktiež podarilo zistiť, že na 24 % vyhradených parkovacích miestach stálo iné vozidlo, než na ktoré bolo vydané povolenie.

„Viacero čísiel a pomerov sme s naším oddelením dopravy vedeli odhadnúť, no až zber dát nám dal presnú štatistiku. Teraz vieme s istotou povedať, že každé štvrté auto, ktoré stojí na vyhradenom parkovacom mieste, nemá to miesto oficiálne pridelené,“ povedal prednosta Miestneho úradu Ján Hrčka.

Mestskú časť taktiež zaujímalo, koľko z parkujúcich vozidiel je mimobratislavských. Približne každé siedme parkujúce vozidlo nemá bratislavské EČV, čo znamená 15 % z celkového počtu.

Podľa prieskumu až 574 vozidiel v čase zberu dát parkovalo v rozpore s predpismi. Najčastejšie išlo o parkovanie v križovatke, parkovanie na chodníku bez ponechania 1,5 m pre chodcov a parkovanie na zeleni.

Štatistiku si môžete pozrieť na stránke karlovaves.sk.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X