Karlova Ves zmapovala parkovanie. Viac ako 4 700 vozidiel parkuje mimo oficiálne vyznačených miest

parkovanie, autá
ilustračné: pixabay.com

Karlova Ves v uplynulých týždňoch uskutočnila podrobnú analýzu parkovania na svojom území. Získané dáta a poznatky v nasledujúcich mesiacoch použije pri príprave nových návrhov parkovacej politiky.

V Karlovej Vsi (okrem zóny Staré Grunty, zóny Patrónka a oblastí so zástavbou rodinných domov nad Devínskou cestou) mestská časť napočítala v nočných hodinách 9 290 parkujúcich vozidiel.

Karlova Ves má pritom 4492 oficiálne evidovaných parkovacích miest. Zvyšných 4 798 vozidiel tak v Karlovej Vsi parkuje mimo oficiálne vyznačených parkovacích miest, vo väčšine prípadov na chodníkoch a komunikáciách.

Počet voľných parkovacích miest je však v skutočnosti ešte nižší, keďže z celkového počtu 4 492 evidovaných parkovacích miest je 2 152 vyhradených, čo je 48 %. Počas zberu dát sa taktiež podarilo zistiť, že na 24 % vyhradených parkovacích miestach stálo iné vozidlo, než na ktoré bolo vydané povolenie.

„Viacero čísiel a pomerov sme s naším oddelením dopravy vedeli odhadnúť, no až zber dát nám dal presnú štatistiku. Teraz vieme s istotou povedať, že každé štvrté auto, ktoré stojí na vyhradenom parkovacom mieste, nemá to miesto oficiálne pridelené,“ povedal prednosta Miestneho úradu Ján Hrčka.

Mestskú časť taktiež zaujímalo, koľko z parkujúcich vozidiel je mimobratislavských. Približne každé siedme parkujúce vozidlo nemá bratislavské EČV, čo znamená 15 % z celkového počtu.

Podľa prieskumu až 574 vozidiel v čase zberu dát parkovalo v rozpore s predpismi. Najčastejšie išlo o parkovanie v križovatke, parkovanie na chodníku bez ponechania 1,5 m pre chodcov a parkovanie na zeleni.

Štatistiku si môžete pozrieť na stránke karlovaves.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk