V Karlovej Vsi chcú postaviť projekt Karolia so 152 bytmi

Karolia2.jpg

Realitný projekt Karolia chce postaviť rovnomenná spoločnosť v Karlovej Vsi. Komplex pozostávajúci zo šiestich bytových domov plánujú postaviť na južnej strane svahu Dlhých dielov.

Územie, ktoré v súčasnosti nie je využívané na žiadne účely, je zo severu ohraničené Ulicou Hany Meličkovej, na južnej strane sa nachádza zalesnený svah, od východu sú záhrady.

Na pozemku s rozlohou 20 406 metrov štvorcových plánuje developer postaviť 17 710 štvorcových metrov podlahových plôch. V severnej časti pozemku sú navrhnuté bytové domy A1 až A4, ktoré sú naprojektované ako dva pozdĺžne obdĺžnikové bloky na spoločnej podzemnej podnoži. Bytové domy majú tri podzemné a štyri nadzemné podlažia a celkovo ponúknu 76 bytových jednotiek.

http://www.enviroportal.sk/sk_SK/eia/detail/karolia-obytny-subor-ul-hany-melickovej-bratislava-karlova-ves

Rovnaký počet bytov bude aj v blokoch B1 až B4. Ide o štyri samostatné objekty s dvoma podzemnými a štyrmi nadzemnými podlažiami.

Dominovať budú dvojizbové byty (72) s rozlohou od 48 do 55 metrov štvorcových. K dispozícii budú aj jednoizbové (28), trojizbové (44) a štvorizbové (8) byty. Vybudovať plánujú 225 parkovacích miest.

Karolia.jpg
http://www.enviroportal.sk/sk_SK/eia/detail/karolia-obytny-subor-ul-hany-melickovej-bratislava-karlova-ves

S výstavbou by mali začať v apríli 2018, ukončenie stavby je naplánované na koniec roka 2019. Celkové náklady ivestor vyčíslil na 18,5 milióna eur. Viac info TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk