Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
parkovanie, Majerníkova ulica
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
14. apríla 2015 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015, maps.google.sk

Karlovej Vsi hrozí kvôli bývalému vedeniu pokuta

Šikmé parkovanie na Majerníkovej ulici na Dlhých dieloch bolo vyznačené bez povolenia. Karlovej Vsi hrozí teraz pokuta do výšky až 33-tisíc eur.

Pozemok, na ktorom sa parkovacie miesta nachádzajú, totiž patrí hlavnému mestu, a to šikmé parkovanie neodsúhlasilo. Mestská časť tak musí značenie odstrániť a projekt čo najrýchlejšie prerobiť.

Zmeniť značenie na Majerníkovej ulici z pôvodne pozdĺžneho na šikmé nariadilo ešte bývalé vedenie Karlovej Vsi. Takouto zmenou parkovania sa podľa miestneho úradu zvýšila kapacita približne o 30 percent.

S projektom však nesúhlasila bratislavská radnica, ktorá je vlastníkom pozemkov pod parkovacími miestami. Nesúhlasné stanovisko k projektu podpísal ešte bývalý primátor Bratislavy Milan Ftáčnik 14. novembra 2014, no vtedy sa tu už parkovalo po novom.

Súčasná starostka Dana Čahojová sa o probléme dozvedela až v januári tohto roka, keď dostala list o začatí správneho konania. Bratislavský magistrát v ňom hrozil pokutou a nariadil nové parkovacie značenie odstrániť.

Nové značenie si už boli obzrieť zástupcovia Krajského dopravného inšpektorátu i ľudia z magistrátu. Z obhliadky podľa karloveského úradu vyplynulo, že počet parkovacích miest bol zvýšený na úkor jazdných pruhov.

„Tie vo viacerých úsekoch nedosahujú zákonom stanovenú šírku, čo pri vzájomnom obchádzaní sa spôsobuje problémy najmä autobusom. Nevyhovuje ani priestor ponechaný na autobusové zastávky, do ktorých sa nezmestia kĺbové autobusy či trolejbusy,“ informuje kancelária karloveskej starostky s tým, že problémy majú vozidlá MHD aj pri vychádzaní zo zastávky.

Problémy tu vznikajú aj pri parkovaní áut, vodiči vraj pri parkovaní zastavia premávku v oboch smeroch. „Takýto spôsob parkovania je proti pravidlám cestnej premávky,“ sťažuje sa nové vedenie Karlovej Vsi. Projekt musí mestská časť nanovo prepracovať, zaplatiť to budú musieť z miestnej kasy.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X