Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Karloveské centrum kultúry
maps.google.sk
29. januára 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Karloveská exstarostka Iveta Hanulíková čelí podozreniu, že porušila ústavný zákon

Karloveský prednosta Ján Hrčka žiada o prešetrenie, či bývalá starostka bratislavskej mestskej časti Karlova Ves Iveta Hanulíková konala v súlade s ústavným zákonom.

Ako ďalej pripomína Hrčka v materiáli, ktorý poslancom rozdal pred včerajším rokovaním karloveského zastupiteľstva, Hanulíková v októbri 2013 umožnila spoločnosti amper PEHA, spol. s r. o., bezplatné užívanie Karloveského centra kultúry na Molecovej ulici na oslavu desiateho výročia firmy. Druhý podnet sa týka tiež firmy amper PEHA, bývalá starostka o rok neskôr údajne poskytla priestory centra kultúry na školenie tejto spoločnosti.

„Iveta Hanulíková bola v tom čase spolumajiteľkou firmy rovnako ako jej manžel. Mám za to, že týmto konaním získala výhodu vo svoj prospech a v prospech jej blízkych osôb,“ pripomína Hrčka s tým, že vo firme pracuje aj Hanulíkovej sestra.

Prednosta žiada aj o prešetrenie, či bývala starostka v novembri 2014 prijala dar od spoločnosti ISPA, spol. s r. o., ktorý pozostával z úhrady nákladov na tlač predvolebných bilbordov. „Iveta Hanulíková bola v tom čase kandidujúcou starostkou, získala svojím konaním výhodu vo svoj prospech,“ doplnil.

Štvrtým podnetom chce prednosta prešetriť, či Hanulíková konala v súlade s ústavným zákonom, keď počas svojho pôsobenia v rokoch 2010 až 2014 vykonávala podnikateľskú činnosť a konala za spoločnosť amper PEHA.

Súčasná karloveská miestna poslankyňa Iveta Hanulíková na zastupiteľstve povedala, že materiál, ktorý Ján Hrčka rozdal poslancom pred rokovaním, nedostala a preto sa zatiaľ nemá k čomu vyjadriť.

Podnetom sa na karloveskom úrade bude zaoberať Komisia na ochranu verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov a bude skúmať, či informácie v podnete sú relevantné a či Hanulíková zákon porušila. „Na základe výsledkov komisia potom miestnemu zastupiteľstvu predloží uznesenie. Ak nebol zákon porušený, konanie zastavíme. Ak bol zákon porušený a vyplýva z tohto porušenia pokuta pre verejného funkcionára, vo veci rozhodne miestne zastupiteľstvo a vydá rozhodnutie. Jeho súčasťou je aj výška pokuty,“ vysvetlil karloveský poslanec a člen Komisie na ochranu verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov Igor Bendik.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X