Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Miestny_urad_karlova_ves_maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
15. júna 2016 Nezaradené od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Karloveská kontrolórka Dzivjáková sa vzdala funkcie, kandidáti môžu posielať prihlášky do 11. júla

Karloveská miestna kontrolórka Zuzana Dzivjáková sa vzdala svojho mandátu. Na včerajšom mimoriadnom zasadnutí zastupiteľstva mestskej časti o tom poslancov informovala karloveská starostka Dana Čahojová.

Dzivjáková sa pre zdravotné dôvody vzdala funkcie 10. júna listom, súčasne týmto dňom zanikol aj jej pracovný pomer. Za miestnu kontrolórku ju poslanci zvolili vlani v máji a pozíciu kontrolórky Karlovej Vsi zastávala od 1. júna minulého roka.

Karloveskí poslanci na zasadnutí schválili, že voľba nového kontrolóra mestskej časti bude 25. júla a hlasovanie bude tajné. Na zvolenie miestneho kontrolóra treba súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých poslancov. Miestneho kontrolóra volí miestne zastupiteľstvo na šesť rokov.

Predpoklady na výkon funkcie miestneho kontrolóra sú minimálne úplné stredné vzdelanie, bezúhonnosť a spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu. Funkcia miestneho kontrolóra je 100-percentný pracovný úväzok. Poslanci rozhodli, že prihlášky kandidátov na kontrolóra treba doručiť do 11. júla do 17. hodiny do podateľne karloveského miestneho úradu. Zastupiteľstvo schválilo, že termín nástupu do funkcie miestneho kontrolóra bude 1. september.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X