Karloveské hody sa rozložia na 5 septembrových víkendov. Prinesú koncerty, stánky či gastro špeciality

Karloveské hody
Foto: Facebook/Karlova Ves

Tradičné karloveské podujatie prinesie oproti predošlým ročníkom niekoľko zmien.

Domáci obyvatelia majú dôvod na radosť. Epidemiologická situácia dovoľuje organizáciu podujatí a miestny úrad sa rozhodol usporiadať Karloveské hody.

Po minuloročnom výpadku pre koronavírus bude tak v Líščom údolí a ďalších miestach opäť živo. Hody sa však neuskutočnia počas jedného víkendu, ale budú rozložené na 5 víkendov. Cieľom je, aby podujatie nenavštívilo na jedenkrát veľa ľudí.

Prvý hodový víkend

Prvá časť hodov prebehne už v sobotu 4. septembra a nedeľu 5. septembra. Návštevníci sa môžu tešiť na detské divadlá, športové podujatia, výmeny oblečenia či burzy kníh. Od 29. septembra nebudú chýbať kolotoče a stánky s občerstvením.

Sobota odštartuje Divadlom Spoza Voza s rozprávkou Vesmírno na ihrisku pri Karloveskom centre kultúry. O 19.00 hod. tu vystúpi spevák Ivan Mládek s kapelou Banjo Band.

Nedeľa sa ponesie v duchu hodového pikniku vo Vodárenskej záhrade. O 15.00 hod. vystúpi Féder Teáter s rozprávkou Poštár Vinco. Prvú časť hodov zakončí vystúpenie kapely Funny Fellows z obdobia 40. rokov.

Charitatívne plávanie

Počas prvého hodového víkendu bude môcť každý prispieť na užitočnú vec. V plavárni ZŠ Alexandra Dubčeka na Majerníkovej ulici sa uskutoční charitatívne plávanie.

Verejnosť si bude môcť zaplávať počas celého dňa. Výťažok zo vstupného poputuje na zakúpenie bazénového zdviháka pre starších a znevýhodnených obyvateľov.

Karloveské hody
Foto: Facebook/Karlova Ves

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk