Karloveské školy a škôlky prijmú všetky deti, do desiatich tried nastúpi 219 prvákov

Zs karloveska 61 maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk

Po dvoch mesiacoch prázdnin sa opäť zaplnia školské triedy a začne sa nový školský rok. Do troch základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Karlovej Vsi nastúpi 219 prvákov do desiatich tried. V prvý školský deň ich poteší aj malý darček od mestskej časti v podobe knihy Daniela Heviera s názvom Čo čaká prváka.

„Teší nás, že máme dostatočné kapacity v základných a materských školách. Nemuseli sme odmietnuť žiadneho záujemcu o umiestnenie troj- až šesťročného dieťaťa. Sústavne sa venujeme aj zlepšovaniu podmienok pre deti v školách a škôlkach, preto sme využili letné prázdniny na rôzne opravy a rekonštrukcie,“ povedal pri príležitosti začiatku školského roka vicestarosta Branislav Záhradník.

Najviac, až 87 prvákov, nastúpi do ZŠ Karloveská 61, 69 prvákov do ZŠ Alexandra Dubčeka a 63 prvákov do Spojenej školy na Tilgnerovej 14. Na všetkých troch karloveských základných školách sa bude v novom školskom roku 2018/2019 učiť spolu 1 667 žiakov, čo je o 84 viac ako vlani. Najväčší  nárast žiakov aj počtu tried zaznamenala ZŠ Karloveská 61. Menšie zmeny v týchto počtoch môžu ešte nastať v dôsledku zmeny bydliska či prijatia dieťaťa na inú školu.

Nový školský rok sa začne aj pre menšie deti, ktoré navštevujú deväť karloveských materských škôl. Dovedna ich je 964 a kapacity sú dostatočné. Z celkového počtu je 290 predškolákov, ktorí nastúpia v budúcom septembri do základných škôl, a 316 detí nastúpi do škôlky po prvý raz.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk