Karloveské Vianoce 2018 s bohatým programom už klopú na dvere

Karloveske vianoce program titulka fcb.jpg
Ilustračná foto : www.facebook.com

Vianočné tančiarne, špeciálny vianočný autobus, folklórne vystúpenia, ľadový muzikál, chutné pečivo aj čaj. Nielen to prinesie podujatie Karloveské Vianoce 2018.

Víkendový program sa začne v piatok 14. decembra a potrvá do nedele 16. decembra. Odohrá sa v kultúrnom dome a premiérovo aj na Dlhých dieloch. Karloveské Vianoce 2018 otvorí v Karloveskom centre kultúry (KCK) v piatok 14. decembra večer Vianočná tančiareň s fenomenálnym orchestrom Taste of Brass a Festivalovým orchestrom Bratislava. Návštevníci si budú môcť zatancovať na tóny hudby zo 60. a 70. rokov minulého storočia.

V sobotu 15. decembra bude program pokračovať predpoludním pred ZŠ A. Dubčeka. Návštevníci bezplatne uvidia od 10.00 hod. folklórnu skupinu Kuštárovci s jej koledami a vianočnými piesňami. Od 11.00 hod. vystúpia s folklórom najmenšie karloveské deti. Súčasťou bude aj autobus BKIS v rámci projektu Vianočná jazda mestskými časťami.

Predpoludnie sa od 11.15 hod. bude niesť vo vianočnom duchu aj vďaka programu ZUŠ Prokofievova, ktorú vystrieda DFS Čečinka s programom, ktorý bude postavený zo zvykov a tradícií slovenských regiónov – Vinšujeme vám. Predpoludňajšiu časť uzavrie od 12.00 h originálna pesničkárka Zuzana Suchánková a jej hosť gitarový virtuóz Peter Luha.

Sobotná časť Karloveských Vianoc 2018 vyvrcholí slávnostnou tančiarňou v rytme swingu v KCK od 19.00 hod. Hosťom zahrá Gabo Jonáš Swingtet & Katka Suchoňová. Swing sa môžu naučiť aj začiatočníci. Zoskupenie medzinárodne uznávaných džezových hudobníkov neustále prekvapuje originálnymi aranžmánmi, takže sa máte na čo tešiť.

Záverečný deň karloveských Vianoc bude bezplatný. Otvoria ho v KCK od 9.00 hod. tvorivé dielne, od 10.00 hod. ich doplní muzikál Ľadové kráľovstvo Frozen. O 16.30 hod. vystúpi Štátne konzervatórium s opernou jednoaktovkou Svätá noc. O 17.00 hod. predstaví vianočný program ZUŠ J. Kresánka a vrcholom bude Vianočný koncert Katky Koščovej s tradičnými koledami.

Karloveské Vianoce 2018 doplní 16. decembra v KCK aj sprievodný program v podobe popoludňajšej Susedskej burzy darčekov, oblečenia, kníh a platní v spolupráci s Karloveskou knižnicou, v čase od 15.00 do 18.00 hod. Všetci návtevníci sa môžu tešiť aj na podávanie tradičnej karloveskej kapustnice od 16.30 hod. Karloveské Vianoce 2018 moderuje Jakub Růžička.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk