Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
parkovanie, autá
ilustračné: pixabay.com
5. apríla 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Karloveskí poslanci schválili zmeny návrhu VZN o parkovaní pre osoby so zdravotným postihnutím

Poslanci mestskej časti Karlova Ves schválili zmeny návrhu všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o státí, odťahovaní vozidiel a odstraňovaní opustených vozidiel, ktoré sa týkajú najmä osôb s ťažkým zdravotným postihnutím. Rozhodli o tom na utorkovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva.

Na zasadnutí Komisie dopravy v januári bola navrhnutá zmena pravidiel pri vydávaní vyhradených parkovacích miest pre držiteľov preukazu ŤZP (fyzická osoba s ťažkým zdravotným postihnutím) a ŤZP-S (fyzická osoba s ťažkým zdravotným postihnutím so sprievodcom). Navrhovaná zmena spočíva v úprave podmienok vydávania rozhodnutia o vyhradenom parkovaní – to znamená vydávanie rozhodnutí len pre držiteľov európskeho parkovacieho preukazu. Komisia dopravy tak systém vyhradeného parkovania pre ŤZP a ŤZP-S odporúča zmeniť a povolenia vydávať na základe predloženia európskeho parkovacieho preukazu. Okrem toho tiež odporúča vydávať parkovací preukaz na číslo preukazu, nie na evidenčné číslo auta.

V predloženom materiáli sa ďalej uvádza, že v snahe vyjsť v ústrety osobám ťažko zdravotne postihnutým je tiež navrhovaná zmena v podobe osadzovaní dopravných značiek na náklady mestskej časti. Zmena by sa týkala aj platnosti povolenia na vyhradené parkovanie, ktoré by bolo vystavené na dobu neurčitú. Ostatní žiadatelia dostanú povolenie do konca kalendárneho roka a v rámci tohto obdobia si budú môcť vybaviť parkovací preukaz. Ak ho v danom období nezískajú, povolenie na vyhradené parkovanie im zanikne.
Schválené zmeny VZN začnú platiť od 1. júla 2019.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X