Karloveskú polikliniku zateplili, má nové okná aj strechu. V rekonštrukcii budú pokračovať

Poliklinika Karlova Ves
BSK

Na poliklinike v Karlovej Vsi vymenili okná, obnovili strechu a budovu aj zateplili. „Malo by to znížiť energetickú náročnosť budovy o približne 25 až 30 percent,“ hovorí lekár Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Valerián Potičný. Práce na prvej etape obnovy zdravotníckeho zariadenia trvali približne štyri mesiace a zo svojho rozpočtu ju sumou 1,1 milióna eur financoval BSK, ktorý má karloveskú polikliniku vo svojej správe.

Tento rok budú práce pokračovať, obnovia interiér, vymenia výťah a zrekonštruujú aj toalety. „Od 1. januára zobrala poliklinika do svojej správy aj röntgenové oddelenie, ktoré slúži pre všetky ambulancie, je ich tu približne sedemdesiat,“ doplnil Potičný s tým, že v rámci rekonštrukcie interiéru obnovia aj toto oddelenie spolu so sonografiou a mamografiou.

Budúci rok plánujú obnoviť aj terasu pred poliklinikou. Celá rekonštrukcia by mala stáť dva až 2,5 milióna eur, na röntgenové oddelenie plánujú dať 300-tisíc eur. „Okrem toho treba vymeniť aj výmenikovú stanicu, ktorá by kompletnú rekonštrukciu ukončila,“ pripomenul Potičný.

Polikliniku v Karlovej Vsi stavali pred približne štyridsiatimi rokmi, kolaudovali ju v roku 1980 a odvtedy v nej žiadna veľká rekonštrukcia nebola. „Za posledné štyri roky išlo približne 250 až 300-tisíc eur na najnutnejšie opravy. Táto poliklinika ale potrebuje rázny zásah,“ povedal minulý rok pred začiatkom rekonštrukcie zariadenia Valerián Potičný.

Karloveské zdravotnícke zariadenie slúži aj pre okolité mestské časti Dúbravka, Devínska Nová Ves a Devín. „Je to približne 70-tisíc ľudí, plus sú to Bratislavčania, ktorí si zvykli sem chodiť,“ konštatoval lekár BSK.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom