Karlovešťania budú mať zrejme o pobočku Slovenskej pošty menej, stav budovy ohrozoval zamestnancov aj klientov

Zrušenie pošty
Foto: Facebook/ Bratislava Tourit Board, Slovenská pošta - koláž Bratislavadeň

V lokalite, kde je pobočka pošty dočasne zatvorená, sa vyskytuje vyšší počet starších miestnych obyvateľov.

Ak bývate v Karlovej Vsi, táto správa vás nepoteší. Na pobočke Slovenskej pošty na Borskej ulici už viac listy pravdepodobne neodošlete. Informovali o tom Karloveské noviny, ktoré vydáva mestská časť.

Ostanú len dve pobočky pošty

Ako uvádzajú noviny, Slovenská pošta sa rozhodla pre tento krok po spracovaní výsledkov hodnotenia prevádzky a jej podmienok z hľadiska pracovnej zdravotnej služby. Komisia sa zhodla, že stav budovy a priestorov ohrozuje nielen zdravie zamestnancov, ale aj klientov.

Karlova Ves sa podľa hovorcu Miroslava Špejla snažila o zachovanie tejto pobočky, pretože sa v lokalite nachádza vyšší počet starších obyvateľov. „Bohužiaľ nedisponuje vhodnými priestormi, ktoré by mohla Slovenskej pošte ponúknuť,“ uviedol hovorca pre Bratislavadeň.

Obyvatelia mestskej časti tak budú mať k dispozícii už len 2 pobočky pošty – na Karloveskej ulici č. 34 a Ľudovíta Fullu č. 3. „V pobočke pošty na Karloveskej 34 príde, podľa vyjadrenia regionálneho riaditeľa Slovenskej pošty Petra Pociska, k personálnemu posilneniu pracovného tímu o troch zamestnancov, čo by malo klientom umožniť rýchlejšie vybavenie pri priehradkách,“ doplnil hovorca.

Ako spresnila hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková, pobočka na Borskej ulici je dočasne zatvorená od polovice februára. „V súčasnosti prehodnocujeme náklady, ktoré by boli spojené s rekonštrukciou a podľa výsledkov bude rozhodnuté o ďalšom pôsobení pobočky,“ tvrdí hovorkyňa. V prípade, že sa pobočka úplne zruší, neplánuje Slovenská pošta zriadiť nové pracovisko v Karlovej Vsi.

Obyvatelia sa v názoroch rozdelili

Problém sa riešil v jednej zo skupín Karlovej Vsi na Facebooku. Pani Lucia je nahnevaná a pýtala sa, prečo situáciu mestská časť neriešila viac. Doplnila, že na pošte v nákupnom centre Bory Mall čakala na vybavenie 20 minút.

Pani Monika je taktiež nahnevaná a upozornila, že toto rozhodnutie poriadne skomplikuje život starým ľuďom a nie len im. Seniori sa na poštu ľahšie dostali aj vďaka tomu, že bola bezbariérová. „Sama som ocenila, že to bola bezbariérová pošta, keď som mala zlomený členok nedávno, a potrebovala som tam ísť o barliach,“ priznala ďalšia obyvateľka.

Na druhej strane sa našli obyvatelia, ktorí toto rozhodnutie privítali a sú radi, že sa pobočka konečne zatvorila. Pani Brigit-Zuzana považuje poštu na Borskej ulici hlboko pod úroveň v porovnaní s inými pobočkami. Pán Matej uviedol, že pošta už dlhšie „zomierala“ a to najmä pre otváracie hodiny, ktoré boli len doobeda alebo poobede.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk